Новини
Біла Церква
Здоров'я

Африканська чума свиней: на Білоцерківщині спалюють трупи тварин


На Білоцерківщині триває карантин проти африканської чуми свиней, яка була виявлена на території агрофірми «Глушки» у селі Глушки Білоцерківського району, та проводяться заходи з ліквідації поширення хвороби.

Фото: Держпродспоживспілка

Про це йдеться у повідомленні Держпродспоживспілки.

Як раніше повідомляв «Погляд», протиепізоотична комісія при Білоцерківській РДА 23 липня встановила карантин на території с. Глушки та с. Храпачі та визначила територію свиноферми агрофірми «Глушки» епізоотичним вогнищем африканської чуми свиней.

Зоною нагляду були визначені смт Терезине, с. Вільна Тарасівка, с. Олійникова Слобода та с. Скребиші Білоцерківського району, а також с. Пологи, смт Дослідницьке, смт Гребінки, с. Саливінки, с. Лосятин с. Соколівка, с. Петрівка Васильківського району.

Для профілактики, недопущення поширення та ліквідації поширення африканської чуми свиней в на території агрофірми «Глушки» проведені ряд заходів:

  • в’їзди та виїзди з території епізоотичного вогнища позначені написами «Карантин» та знаками, які вказують на об'їзд карантинної зони;
  • заборонено в'їзд транспорту та вхід людей до епізоотичного вогнища, крім задіяних у виконанні заходів;      
  • дезінфікується транспорт, що виїжджає з неблагополучного пункту;
  • біля місця спалення трупів тварин чергує протипожежна спецтехніка;
  • виділені необхідна техніка, дезінфекційне обладнання, засоби, автотранспорт та інші технічні засоби;
  • 3765 свиней умертвили безкровним методом та спалили у визначеному місці разом із виявленими 22 трупами тварин.

До ліквідації спалаху африканської чуми свиней залучили 45 спеціалістів Держпродспоживслужби та ветеринарних установ Київщини. При цьому підприємців попередили про обмеження руху живих свиней, торгівлі свинями та виготовлених із них продуктів.

Нагадаємо, раніше «Погляд» вже повідомляв про виявлення на Білоцерківщині африканської чуми свиней.