Новини
Суспільство

80-ті роковини депортації кримських татар. Співачка Джамала розповіла страшну історію депортації (ВІДЕО)

Співачка Джамала пригадала, як депортували її родину 18 травня 1944 року. У день пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу вона

Зірка виклала відео в Instagram.

18 травня 1944 року радянці на світанку постукали у двері кримців. Вони змусили їх швидко вийти з рідних домівок і силою посадили в скотські вагони. У той день депортували з півострова понад 200 тисяч кримських татар. Їх вивезли в країни Центральної Азії та Росію.

З 2015 року в Україні цей злочин визнали геноцидом. Щороку держава відзначає День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

"18 травня 1944 року радянські солдати депортували мою прабабусю Назил-хан. Зранку її з п’ятьма маленьким дітьми на руках посадили в товарні вагони та відправили потягом до Середньої Азії. Тоді мій прадідусь був на війні. Їхали в жахливих умовах майже два тижні. Найменша донечка, на жаль, померла в дорозі. Дівчинку навіть не дали поховати. Радянські солдати просто викинули її по дорозі", —

розповіла співачка.

Джамала каже, що раніше часто думала про те, як пережила це прабабуся. Що вона відчувала? Однак після повномасштабного вторгнення артистка, на жаль, зрозуміла весь страх і відчай, який вже переживала її родина в минулому століття.

"Коли 24 лютого почалося повномасштабне вторгнення, я як мати ще більше зрозуміла свою прабабусю та усвідомила весь жах того дня. Ця історія залишила глибокий слід на моєму житті та творчості. Її я буду пам’ятати завжди та розкажу своїм дітям. Коли ми знаємо свою історію — ми знаємо себе",-

поділилась Джамала.

Нагадаємо, альбом Qirim української співачки кримськотатарського походження Джамали включили до лонгліста премії Grammy в категорії Best Global Music Album.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.