6 липня - Свято «Купальської ночі»
Християнське свято з язичницькими коренями Івана Купала має постійну дату, тому в 2019 році, як і попередні роки, буде відзначатися із 6 на 7 липня. З'явилося це свято за кілька сотень років до християнства. І хоча під впливом релігії воно сильно змінилося, багато традицій та обрядів збереглися донині.
Слов'яни називали свято Купала по-різному: Івановим днем, Ярилиним днем, Іваном-травником. Традиція святкувань сягає корінням у часи язичництва. Існує легенда про слов'янського язичницького бога Купала, красивого юнака. У дитинстві його розлучили з сестрою, а через багато років він, не знаючи про родинні зв'язки, зустрів і полюбив її. Дізнавшись правду, закохані, які не перенісши горя, втопилися. Тому звичаї свята пов'язані з водою.
За іншою версією, назва Іван Купала - це варіант імені Іоанна Предтечі Хрестителя. З часу прийняття християнської віри і до цього дня свято Івана Купала збігається з Різдвом Івана Хрестителя. Ймовірно, це змінило первісний зміст свята. Але багато повір'їв вдалося зберегти.
На Київщині Івана Купала святкують переважно у селах. Досить часто біля Будинку культури місцеві жителі влаштовують святкові концерти, де співають купальських пісень та водять хороводи. Обов'язковим атрибутом на святкуванні виступає "Іванів стовп" та "Купальське вогнище".