Новини
Головні новини
Боярка

51 сесія Боярської міськради: транспортний колапс, небезпека захмарних тарифів, фінансові кульбіти, призупинене проектування Центральної площі


У рамках 51 сесії Боярської міської ради, що відбулася 8 листопада, депутатський корпус розглянув понад 20 питань порядку денного.

Транспортний колапс і шляхи виходу з нього

Інтенсивна забудова, а відтак – транспортний колапс із заторами та тягнучками на сьогодні характерний для більшості пристоличних населених пунктів Київщини. Боярка не є винятком. Дістатися до роботи (адже не секрет, що більшість жителів міста працюють у столиці) чи до іншого місця призначення вчасно і швидко стало надскладно. Виручала залізниця, але на сьогодні й ця єдина надійна транспортна артерія стала проблемною. Відмінено ряд електричок, зменшено кількість вагонів, щоденний проїзд на залізничному транспорті нагадує такий собі квест на виживання. Аби потрапити на роботу, людям часто доводиться штурмувати електропотяги. Про безпеку годі й говорити. А тому депутат Тарас Добрівський запропонував звернутися до Київської обласної державної адміністрації з проханням створити робочу групу, яка б працювала над покращенням залізничного сполучення зі столицею. Він наголосив, що органи місцевого самоврядування недостатньо проводять роботу в цьому напрямку і вирішують питання по суті. «Наша мета за 2–3 роки запровадити нормально устаткований сучасний боярський експрес з інтервалом руху в часи пік 20 хв», – наголосив Тарас Григорович. За його слушну ініціативу депутати проголосували одноголосно.

Боярка виходить в «передовики»

Боярка виходить в «передовики», але, на жаль, не з соціально-економічного розвитку міста. Бо, як нам стало відомо, цей план на сьогодні невиконаний. Натомість з 1 січня 2019 року у Боярки є всі шанси очолити будь-який топ у рейтингу захмарних тарифів для населення, бо 40 грн/м3 за водопостачання – це справжнє здирництво. Це ж наскільки треба «дбати» про своїх жителів… Про КП «Боярка-Водоканал» у місті ходять не лише легенди, а й в реаліях борці за справедливість доводять непрозорість і заангажованість діяльності цього загадкового механізму комунальної сфери міста. Сподіваємося, що й для контролюючих органів знайдеться чимало «цікавого» і у діяльності КП, і в документації. Тож не дивно, що на сесії депутат Сергій Хижняк порушив питання експертиз і аудиту КП «Боярка-Водоканал», причому не лише доцільності тарифів і їх розрахунку, а й того, наскільки правильно складені дані бухгалтерського обліку для розрахунку цих захмарних тарифів чи не спотворені вони. За словами деяких депутатів, сумнівною є навіть наявність лічильників на підйом води у цьому КП. На депутатські запити «Боярка-Водоканал» чітких відповідей не надає, а тому депутати, як і містяни, мають великі сумніви у правильності формування тарифної політики. На жаль, це питання депутати із незрозумілих причин не підтримали.

Фінансові кульбіти

Вимушене повернення 3 мільйонів субвенції до району Києво-Святошинська районна рада зобов’язала повернути Боярську міську раду 3 мільйони гривень до Києво-Святошинської районної адміністрації, які остання надавала КП «Боярка-Водоканал» ще 2017 року для будівництва очисних споруд. Однак проект так і не було втілено в реалії, а відтак адміністрація району планує спрямувати ці кошти в якості компенсації постраждалим по 51-му будинку у справі ЖК «Дніпровський круг». Тож 3 мільйони гривень, невикористаних КП «Боярка-Водоканал» для нагальних потреб боярців, стануть частиною виплати відселенцям. «Ці кошти нам давали на проектування очисних споруд, які закладали ще в минулий рік і ми їх не використали у зв’язку з тим, що землю, яку район виділив під будівництво, не змогли оформити в комунальну власність міста», – пояснив депутатам суть питання голова БМР Олександр Зарубін. Депутати рішення підтримали. Депутат Оксана Бойко: «Політична корупція пронизала всю Боярську міськраду» Голосування з кількох питань викликали обурення з-поміж депутатів та призвели до гострих обговорень. Зокрема, коли йшлося про внесення змін та доповнень до Програми соціального, економічного та культурного розвитку м. Боярка на 2018», депутат Оксана Бойко наголосила на нецільовому використанні коштів та на прийнятті спотворених рішень. Дивним було й затвердження Програми соціальної підтримки «Турбота на 2018 рік у новій редакції у листопаді місяці, наприкінці року. Та ж Оксана Бойко доводила, що кошти не перекидаються, вони повинні лишатися в бюджеті. «Хоча й не дивно, адже політична корупція пронизала всю Боярську міськраду», – насамкінець резюмувала Оксана Андріївна. Процес проектування центральної площі міста Боярка призупинено Звернення про призупинення процесу проектування центральної площі міста ініціював Олександр Семко. Депутат зазначив, що подача заявок до детального плану території площі завершується 10 листопада, однак той план, який є наразі, не відповідає потребам міста. «Площа зі своїми розмірами 0,52 га, зі своєю функціональністю не відповідає інтересам майбутньої об’єднаної територіальної громади. В соціальних мережах цю площу розглядають, як додаткову парковку для майбутнього скандального будівництва», – наголосив Олександр Володимирович. Він запропонував провести архітектурний конкурс з конкретним технічним завданням, щоб розробити центральну площу, яка влаштує жителів міста, і врахувати всі фахові зауваження. Нагадаємо: територія між вулицями Хрещатик та Білогородська, що поблизу парку Перемоги, відома у Боярці наметовим містечком, де учасники АТО протестують проти будівництва на цій ділянці багатоповерхівки. Місяць тому Боярська міська рада оголосила розгляд пропозицій до детального плану центральної площі міста, яка має розміститися на 0,52 гектарах ділянки, де також будуватимуть житловий комплекс.

Інші питання

Крім іншого, на сесії депутати погодили :
  • надання матеріальної допомоги мешканцям Боярки, які опинилися в складних життєвих ситуаціях;
  • прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Боярка гуртожитку за адресою: м.Боярка, вул. Білогородська, 134;
  • кілька звернень до Президента України, Верховної Ради та Кабміну (щодо скасування постанови Кабміну №838 від 18.10.18 про підвищення ціни на газ; щодо проведення належної політики національної пам’яті та відновлення історичної справедливості в польсько-українських відносинах; щодо реагування на геополітичні, етнокультурні та ідеологічно-інформаційні виклики на західних кордонах України).Крім того, на 51 сесії було розглянуто земельні питання, взято до відома звернення голови ГО «Громадянська позиція боярчан» Віктора Ярового.
Про звернення до депутатського корпусу мешканки Боярки Жанни Алексійчук з проханням захистити її та помешкання від «фекальної війни» із забудовником Максимом Поліщуком читайте у наших подальших публікаціях. Фото ІА "Погляд" та з відкритих джерел мережі Internet Протокол голосування - за джерелом: https://mistoboyarka.gov.ua/