Новини

5 правил очищення шкіри в зимовий період


5 правил очищення шкіри в зимовий період - зображення

Взимку шкіра обличчя потребує більш делікатного догляду. Холодне сухе повітря ззовні викликає почервоніння, а перебування в приміщеннях, де працюють опалювальні прилади, провокує зневоднення епідермісу. До того ж температурні перепади – теж стрес для клітин епідермісу. Саме тому потрібно змінити звичні доглядові засоби.

Обрати якісну та безпечну косметичну продукцію можна в інтернет-магазині Froomo. В каталозі представлена продукція люксових косметичних брендів з Америки та Європи.

1. Скажи ні агресивним засобам для очищення шкіри

Запорукою красивої, здорової та доглянутої шкіри є правильне очищення. Влітку епідерміс потребує ретельного очищення. А от зимою варто забезпечити видалення забруднень, пилу, зайвого шкірного сала таким чином, щоб зберегти природне зволоження.

Від звичайного мила варто відмовитися повністю. Воно надто сушить та порушує ліпідний баланс. Також не слід використовувати засоби, які містять етиловий спирт та продукти з матуючим ефектом.

У холодний період року сальні залози виділяють меншу кількість секрету, тому клітини більш схильні до втрати вологи. Очищення має бути оптимальним, «без фанатизму». Краще не використовувати косметичні продукти, що добре піняться, і перейти на м’які засоби з олійною або кремовою текстурою.

При цьому процедуру очищення варто проводити двічі на день. Вранці треба видалити токсини та надлишки шкірного сала, що виділись протягом ночі. Ввечері – виконати демакіяж, очистити шкіру від пилу, бруду, поту.

Ще один ворог для клітин епідермісу взимку – гаряча вода. Лужне середовище та висока температура подразнюють клітини епідермісу, провокують відчуття стягнутості, сухості.

5 правил очищення шкіри в зимовий період - зображення

2. Подвійне очищення шкіри: бальзам + пінка

У холодний період року як ніколи важливо виконувати всі кроки з догляду:

  1. Очищення.
  2. Тонізування.
  3. Зволоження.
  4. Живлення.

Підбирайте засоби, які підходять вам за типом шкіри:

Для сухої 

Суха шкіра найважче переносить холод. Під час очищення використовуйте beauty-продукти, що містять максимум зволожувальних та компонентів для живлення. Для очищення шкіри підберіть косметичне молочко або вершки, після вмивання нанесіть поживний крем.

Для жирної та проблемної 

Жирний тип шкіри непогано переносить низькі температури. Епідерміс виробляє менше себуму, тому висипів стає менше, стан шкірних покривів покращується. Проте для демакіяжу та очищення шкіри не варто використовувати косметичні продукти, що містять спирт. Двічі на тиждень використовуйте очищувальні маски. Для щоденного використання оберіть пінку.

Для чутливої 

Головне у догляді за чутливою шкірою – забезпечити делікатне очищення без подразнень. Обирайте засоби з гіпоалергенним складом, що містять заспокійливі компоненти. Можна використовувати косметичне молочко, гідрофільну олію, тонік-демакіяж, бальзами.

Для нормальної 

Нормальному типу шкіри підходять косметичні продукти, що містять м’які ПАВ, вітаміни, мікроелементи, гіалуронову кислоту, антиоксиданти.

Для комбінованої 

Комбінована шкіра взимку більш нагадує нормальну – жирні ділянки виробляють менше себуму. Проте варто не забувати, що сухі зони можуть стати більш чутливими. Для очищення можна використовувати міцелярні рідини (гелі, воду), що делікатно видаляють забруднення, не пошкоджуючи ліпідний бар’єр шкіри. 

5 правил очищення шкіри в зимовий період - зображення

3. Не використовуйте термальну воду взимку

Термальна вода видобувається з теплих гейзерів, що знаходяться високо в горах. Вона насичена масою корисних мінеральних компонентів, що здатні позитивно впливати на епідерміс:

  • міддю;
  • фтором;
  • йодом;
  • натрієм;
  • сіркою;
  • цинком;
  • залізом;
  • селеном.

Головна «фішка» термальної води – нейтральний кислотно-лужний баланс. Застосування термальної води сприяє загоюванню мікротріщин, активує кровообіг, покращує загальний стан епідермісу.

Проте взимку від термальної води краще відмовитися. Мінерали, що в ній розчинені «тягтимуть» вологу з глибоких шарів епідермісу. Звісно від декількох «пшиків» шкоди не буде, а от регулярно наносити на шкіру протягом для, особливо перед виходом на вулицю, не варто.

4. Використовуйте лише легкі пілінги

Скраби та пілінги, що містять у собі абразивні компоненти, не варто використовувати у холодний період року. Мікрочастинки з грубою текстурою можуть пошкоджувати епідермальний бар’єр, відкриваючи доступ до бактеріальних інфекцій.

Для видалення ороговілих клітин краще перейти на м’які пілінги, які діють без тертя. АНА-кислоти добре сприймаються усіма типами епідермісу (крім чутливого). Для жирної та проблемної оберіть пілінг на основі ВНА-кислота (саліцилова). Такий метод видалення ороговілого шару безпечніший.

5. Міцелярна вода для зняття макіяжу взимку: м'яке очищення

Міцелярна вода містить спеціальні молекули – міцели, які як магніт притягують забруднення та роблять шкіру неймовірно чистою та свіжою. Спеціальний водний розчин делікатно очищає шкіру, не порушуючи ліпідну оболонку:

  1. Для сухої оберіть засіб, що містить гіалуронову кислоту, гліцерин, екстракт алое.
  2. Для жирної – підійдуть косметичні продукти з мигдальною кислотою та цинком.
  3. Для чутливої – найкращим вибором будуть дво- чи трифазні засоби з відміткою «для чутливої шкіри».
  4. Для проблемної – обирайте міцелярну воду з цинком, вітаміном С, саліциловою кислотою.
  5. Нормальному та комбінованому типу підійдуть засоби з універсальним складом.

Візьміть за правило змінювати косметичні продукти протягом року. Пам’ятайте: головне у повсякденному догляді – регулярність.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.