43 донори у Василькові здали 15 літрів крові
25 лютого у Василькові проходила акція «Здай кров – врятуй життя». Бажаючими поповнити запаси донорської крові у Васильківській лікарні стали 43 особи. Серед них – 15 поліцейських, працівники Калинівської селищної ради та мешканці міста. Усього було зібрано 15 л 390 мл крові.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/87891096_1074669509542422_4874130055179010048_o.jpg)
Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила головний лікар Васильківської ЦРЛ Лідія Пацало, подякувавши всім, «хто не тільки на словах, а й ділом доводить свою активну громадську позицію та відгукнувся на наше прохання стати донором цього дня».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/87701503_640867056676533_2251921120741556224_o.jpg)
Також вона зазначила, що запас компонентів крові вкрай важливий для лікарні, адже гемотрансфузія крові проводиться в найкритичніших моментах порушення стану здоров’я пацієнта, коли компенсаторні сили організму пацієнта вже вичерпані та недієздатні (гострі масивні кровотечі внаслідок травм, в т.ч. ДТП, гостра акушерська патологія, об’ємні хірургічні довготривалі втручання), онкозахворювання.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/87975948_1074669792875727_1592112920286724096_o.jpg)
Донорами стали селищний голова Калинівської селищної ради Юлія Олексенко та т.в.о. начальника Васильківської поліції Віталій Омельченко зі своїми колегами.
![43 донори у Василькові здали 15 літрів крові](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/87857361_640857543344151_8253706599105822720_o.jpg)
«Нас об’єднує щире бажання зробити свій посильний внесок в одужання хворих, а кров – це найцінніше, чим одна людина може поділитися з іншою, це чиєсь врятоване життя», – прокоментував Віталій Омельченко.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/87328743_640857470010825_8631432531654213632_o.jpg)
Усі донори пройшли ретельне обстеження, після чого здали по 480 мл крові. 10 бажаючим було відмовлено в донорстві через медичні показання.