Новини
Васильків
Здоров'я
ПроХОРОШЕ

43 донори у Василькові здали 15 літрів крові


25 лютого у Василькові проходила акція «Здай кров – врятуй життя». Бажаючими поповнити запаси донорської крові у Васильківській лікарні стали 43 особи. Серед них – 15 поліцейських, працівники Калинівської селищної ради та мешканці міста. Усього було зібрано 15 л 390 мл крові.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила головний лікар Васильківської ЦРЛ Лідія Пацало, подякувавши всім, «хто не тільки на словах, а й ділом доводить свою активну громадську позицію та відгукнувся на наше прохання стати донором цього дня».

Також вона зазначила, що запас компонентів крові вкрай важливий для лікарні, адже гемотрансфузія крові проводиться в найкритичніших моментах порушення стану здоров’я пацієнта, коли компенсаторні сили організму пацієнта вже вичерпані та недієздатні (гострі масивні кровотечі внаслідок травм, в т.ч. ДТП, гостра акушерська патологія, об’ємні хірургічні довготривалі втручання), онкозахворювання.

Донорами стали селищний голова Калинівської селищної ради Юлія Олексенко та т.в.о. начальника Васильківської поліції Віталій Омельченко зі своїми колегами.

43 донори у Василькові здали 15 літрів крові

«Нас об’єднує щире бажання зробити свій посильний внесок в одужання хворих, а кров – це найцінніше, чим одна людина може поділитися з іншою, це чиєсь врятоване життя», – прокоментував Віталій Омельченко.

Усі донори пройшли ретельне обстеження, після чого здали по 480 мл крові. 10 бажаючим було відмовлено в донорстві через медичні показання.