Новини світу
Україна-суспільство
За кордоном
Політика

42 країни підписали декларацію щодо відновлення України

Після війни відновлення окремих регіонів нашої країни буде закріплено за конкретними державами.

42 країни підписали декларацію щодо відновлення України - зображення

5 липня у швейцарському місті Лугано завершилася конференція з питань відновлення України, за підсумками якої представники влади 42 країн підписали декларацію, якою засудили військову агресію росії проти України та зобов'язалися підтримувати нашу державу на її шляху до відновлення.

"Глави держав і урядів, міністри та високі представники зобов’язалися підтримувати Україну на її шляху до відновлення – від початку і до довгострокового відновлення. Від імені усього українського народу хочу їм за це подякувати", –

прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

42 країни підписали декларацію щодо відновлення України - зображення

Таким чином, країни зобов’язалися підтримувати Україну під час тривалого і, найімовірніше, дуже вартісного відновлення й погодилися з необхідністю проведення широких реформ для підвищення прозорості й боротьби з корупцією. До слова, за даними Києва, може коштувати до $750 млрд.

"...повністю зобов’язуємось підтримувати Україну на її шляху до відновлення від початку і до довгострокового відновлення та пов’язуємо це з європейською перспективою для України та її статусом країни-кандидата на вступ до ЄС,

заохочуємо та вітаємо всі зобов’язання надавати скоординовану політичну, фінансову та технічну підтримку для цієї мети,

визнаємо ініційований Україною проект Плану відновлення та розвитку як основний рамковий документ, що задає напрямок процесу відновлення та забезпезує узгоджену участь багатьох зацікавлених сторін та партнерів..."

"Декларації Лугано"

Серед країн-підписантів "Декларації Лугано" були представники: Албанії, Австралії, Австрії, Бельгії, Греції, Данії, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Італії, Канади, Кіпру, Латвії, Литви, Ліхтенштейну, Люксембургу, Мальти, Молодови, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Північної Македонії, Польщі, Португалії, Республіки Корея, Румунії, Словаччини, Словенії, Сполученого Королівства Великої Британії, Сполучних Штатів Америки, Туреччини, України, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії, Швеції, Японії,  а також найвищі посадові особи та високі представники Ради Європи, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейської комісії, Європейського інвестиційного банку, Організації економічного співробітництва та розвитку.

Також варто зазначити, що в документі є примітка про те, що він не має "зобов’язуючої сили".

Нагадаємо, раніше також овідомлялося, що ЄС планує створити платформу по відновленню України після завершення війни.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.