Здоров'я
Україна-суспільство
За кордоном

28 травня – Міжнародний день здоров'я жінок


Рішення охороняти жіноче здоров'я жінок було прийнято 28 травня 1987 року під час V Міжнародної наради з питань жіночого здоров'я у Коста-Ріці. З тих пір щорічно в світі відзначається Міжнародний день здоров'я жінок (Міжнародний день дій з охорони жіночого здоров'я).

28 травня – Міжнародний день здоров'я жінок

Цей день покликаний нагадувати всім, особливо керівництву країн, що здоров'я жінки має величезне значення для майбутнього будь-якої нації.

Перша кампанія в рамках святкування цього міжнародного дня була присвячена запобіганню материнської смертності. Кампанія мала великий успіх, адже поширювала інформацію, яку складно було знайти у відкритому доступі.

Право жінки на всебічне і повне обслуговування для підтримки сексуального та репродуктивного здоров'я позначено в міжнародних угодах про права людини і гарантує право на життя, здоров'я і конфіденційність. Останнім часом фахівці відзначають погіршення репродуктивного здоров'я жінок. Прогнозується подальше зростання числа безплідних жінок c 6-8% до 15-20%.

Тож медики нагадують про необхідність регулярних профілактичних обстежень у гінеколога й ендокринолога для своєчасного виявлення захворювання репродуктивної системи, гормональних порушень тощо.

Щоб мати змогу народити здорових дітей, жінки мають вести здоровий спосіб життя, повноцінно відпочивати, пам’ятати про контрацепцію для профілактики абортів.

Фото - pixabay.com

Читайте також Емоційне вигорання визнано хворобою

Міністр освіти закликала школи провести ековипускний