Новини
Україна

25-та Українська антарктична експедиція запрошує бажаючих в свою команду


Розпочався конкурс з відбору команди полярників у 25-у Українську антарктичну експедицію (УАЕ) на 2020-2021 роки, який оголосив Національний антарктичний науковий центр МОН.

Про це йдеться у повідомленні Національного антарктичного наукового центру.

Документи від бажаючих приймають до 1 листопада.

«Ми знову шукаємо найкращих професіоналів і водночас романтиків, які проведуть цілий рік на станції «Академік Вернадський». Хочу зауважити, що до роботи 25-ої Української антарктичної експедиції 2020-2021 років буде прикуто надзвичайно багато уваги. Адже 2020-го спершу весь світ святкуватиме 200-ліття відкриття Антарктиди, а потім Україна відзначатиме першу чверть століття нашої станції», – повідомив керівник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) МОН Євген Дикий.

Для роботи впродовж року на станції «Академік Вернадський» формується загін у складі 6-7 науковців, трьох осіб інженерно-технічного персоналу (дизеліст-електрик, системний механік, системний адміністратор зв’язку), лікаря та кухаря. Тож кожен охочий матиме унікальну можливість долучитися до досліджень в Антарктиці, виявити свої творчі здібності та таланти.

Детальніше про умови відбору команди полярників  25-у Українську антарктичну експедицію ви можете дізнатися за посиланням.

Для довідки: Українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови, координати – 65°15′ пд.ш., 64°15′ зх.д. До 1996 року це була британська станція «Фарадей».

Проведення наукових досліджень на Антарктиді — головне призначення станції «Академік Вернадський». Цьому завданню підпорядкована вся життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру, який є національним оператором України в Антарктиці.

Сама станція  є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Цілий рік на станції працюють 12 полярників.

Українська антарктична станція, а також прибережні ділянки з розмаїтою живою природою (острів Пітерман, протока Лемайєр), пам’ятки ери героїчного відкриття Антарктики  приваблюють сюди багатьох туристів.

Фото - Вікіпедія та Укрінформ.