17 років тому створили Facebook
Соціальну мережу Facebook було запущено 4 лютого 2004.
Спочатку соцмережа була доступна для студентів Гарвардського університету і найближчих вишів, а з 2006 року поширилася на всіх користувачів в інтернеті.
ЇЇ творець - нікому на той час невідомий другокурсник Марк Цукерберг проник у комп'ютерну мережу університету і скопіював фотографії зі всіх студентських посвідчень.
За кілька днів веб-сайт із даними однокурсників відвідали чи не всі студенти. Однак адміністрація відреагувала швидко – сторінку прикрили, звинувативши Марка в порушенні безпеки та права на особисту інформацію.
Проте це не зупинило Марка і вже узимку 2004 року світ побачив сайт Thefacebook. Спершу ним могли скористатися лише студенти Гарварда. Однак невдовзі він відкрив реєстрацію інших університетів Бостона, а потім і всіх Сполучених Штатів.
У 2006 році сайт став доступним усім користувачам інтернету, а Марк Цукерберг у свої 23 – наймолодшим мільярдером на планеті.
З того часу як зовнішній вигляд, так і наповнення Facebook зазнали кардинальних перевтілень. Хоча принцип роботи залишився незмінним. Як і колись, користувачі соцмережі мають право створювати власні профілі з фотографіями, списки зацікавлень, вносити контактні дані та іншу особисту інформацію. Тут можна спілкуватися з друзями, а також приєднуватися до груп за інтересами.
Цікаві факти
Творець мережі Facebook – Марк Цукерберг не думав над назвою дуже довго. Справа в тому, що в школі, де навчався хлопець, старшокласникам видавали довідники з адресами, телефонами і фото інших учнів. Хлопці називали цей довідник «The Facebook». Тільки через рік Цукерберг вирішив прибрати і назви артикль «the», коли випала можливість придбати доменне ім’я facebook.com, вартість якого обійшлася в 200 тисяч.е.
Тим, хто цікавиться, чому основним кольором сайту Цукерберг вибрав синій, слід знати, що молодий чоловік – дейтанопик (погано розрізняє зелений і червоний кольори, синій – добре).
Раніше ми писали, що Україна зайняла перше місце у рейтингу країн з найдешевшим інтернетом.
Нагадаємо, Президент України дав старт впровадженню в країні Стандарту 5G ще минулоріч. А наприкінці листопада цього року SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників системи Starlink, наразі ж їх на земній орбіті близько 900. І хоча всього планується запустити близько 12 тисяч супутників, космічний Інтернет від Ілона Маска успішно пройшов бета-тестування, його швидкість вже сягає 10.1 Мбіт/сек.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.