Новини
Боярка
Культура

129 років з Дня народження Євгенія Коновальця


Сьогодні, 14 червня, виповнилося 129 років від дня народження Євгена Коновальця.

У Боярці є меморіальний барельєф на честь Євгена Коновальця, розміщений на будівлі міської школи. Тут у листопаді-грудні 1918 р. розташовувався штаб корпусу Січових Стрільців. 

Як зазначає жителька Боярки та організатор "Під Покровом Тризуба" Maryna Mirzaeva, раніше на цьому місці висіла пам’ятна дошка більшовицькому «писаці-міфотворцю» Островському.

"Він у своїх літературних творах йменував борців за Українську Народну Республіку «петлюрівськими недобитками». Втім, уже як три роки панує верх нашої національної історії над радянським міфом та його творцям. Правда перемагає і герої продовжують жити у пам’яті свого народу. І так буде завжди", – зауважила вона.

Згідно історичних джерел, Євген Коновалець, військовий і політичний діяч, полковник Армії УНР, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (з 1927), перший голова ОУН (з 1929), один з ідеологів українського націоналізму народився у 1891 році. Брав активну участь у діяльності Української національно-демократичної партії, яка була найбільш впливовою на той час у Галичині.

У 1917 році очолював створену у Києві формацію Січових Стрільців. За його ініціативою та участю була заснована Українська стрілецька громада, що поклала початок Організації державного відродження України (ОДВУ) в США і Українського національного об’єднання (УНО) в Канаді, було сформовано військовий штаб та започатковано школи з підготовки військових кадрів. 23 травня 1938 р. Коновалець був убитий у Роттердамі П. Судоплатовим, агентом НКВС. Нині в Україні 23 травня відзначають День героїв.

Фото: Maryna Mirzaeva