22 лютого 1918 року у містечку Васильків на Київщині була заснована добровольча українська військова формація – Васильківський Кіш Вільного козацтва під командуванням Старшини Армії УНР Івана Горемики-Крупчинського. Про це повідомив на своїй ссторінці у соціальній мережі
Андрій Ковальов, дослідник цієї теми та автор книги «З Архистратигом на щитах», опублікованій у минулому році.
![101 рік тому з’явився Васильківський Кіш Вільного козацтва](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/28276590_1692029880883211_3271279888892777754_n.jpg)
У повідомленні зазначається, що одразу після створення цього добровольчого українського підрозділу козаки розпочали збройну боротьбу з російсько-більшовицькими окупантами. Цей підрозділ звільнив всі населені пункти по залізниці від Білої Церкви до Києва.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/28059411_1692029614216571_6747211043267365741_n.jpg)
Васильківський Кіш Вільного козацтва – це перша українська військова формація, яка звільняла Київ від більшовиків 1 березня 1918 року. Бійці підрозділу брали участь у кровопролитних боях за станцію Устинівка і у тижневих кровопролитних боях із російськими окупантами біля села Синявка на Київщині. Завершив свій бойовий шлях Васильківський Кіш Вільного козацтва у Таращі, де 25 березня 1918 року за наказом Костянтина Прісовського був перетворений на повітову охоронну сотню Армії УНР, а згодом Армії Української Держави.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/28379174_1692056144213918_5536700645625375959_n.jpg)
Автор книги «З Архистратигом на щитах» зауважує, що як і сто років тому, так і у 2014 році Україну врятували українські добровольці.
Фото - Андрій Ковальов