Новини
Україна

10 речей, які повинен знати кожен водій


З безлічі корисної для автолюбителів інформації фахівці вибрали всього десять речей, знання яких допоможе підтримувати авто у доброму стані.

У наш час придбати хороший автомобіль – не проблема. Труднощі виникають в процесі експлуатації – не всім автовласникам вдається на довгий час зберегти товарний вигляд і характеристики свого «залізного коня». Експерти вивчили найчастіші помилки водіїв, вибравши найбільш поширені. Для кожної з такої проблеми знайшлася своя порада, яку корисно знати будь-якому водієві.

Перший лайфхак стосується моторного масла. Воно не тільки змащує деталі двигуна, а й охолоджує і очищає його. Помилка з маркою і недоливом моторного масла загрожує неприємними наслідками: термічний розклад, окислення і стиснення в результаті нагрівання, а також знос силового агрегату. А це часті і дорогі поїздки в автосервіс, зниження працездатності мотора та інше.

Друге, про що слід пам’ятати, запасне колесо та інструмент для його заміни. «Запаска» потребує обов’язкових і регулярних перевірок – тиск, справність клапана, відсутність зовнішніх дефектів. Також необхідно стежити за робочим станом домкрата.

Третя важлива порада стосується щіток склоочисника. В середньому їх термін служби складає півроку. Також не варто забувати про те, що двірники через перепад температур з часом стають жорсткішими. Це знижує їх ефективність.

Пам’ятати потрібно і про автомобільні рідини – регулярно замінювати, доливати, як то кажуть, тримати руку на пульсі. У список найважливіших з них потрапляють машинне масло, охолоджуюча рідина, рідина гідропідсилювача керма, гальмівна рідина і омивач вітрового скла.

Не менш важливо підтримувати правильний тиск в шинах. Це допоможе не тільки продовжити термін служби покришок, але і знизить витрату палива і вбереже підвіску від зайвого навантаження.

Ще одна порада стосується фар і задніх ліхтарів. Всю оптику потрібно регулярно перевіряти.

Постійного спостереження вимагає і загальний технічний стан авто – важливо не пропускати покладені ТО, щоб не прогледіти серйозну поломку і бути впевненим у безпеці свого авто.

Своє місце в рейтингу отримав і аварійний придорожній комплект, куди входять аптечка, вогнегасник, прикурювач для акумулятора, аварійний знак, датчик тиску в шинах, буксирувальний трос, парасолька, ліхтарик, рукавички, світловідбиваючий жилет і ін.

Наостанок автоексперти радять при найменших збоях в управлінні авто перевіряти гальма і знайти хорошого механіка.

Джерело: https://autotheme.info