Новини
Україна
Суспільство
За кордоном

1,2 млрд євро – допомога ЄС Україні для протидії коронавірусу


В Офісі президента повідомляють, що Європейський союз вирішив надати Україні фінансову допомогу у розмірі 1,2 мільярда євро для боротьби з коронавірусом, передає РадіоСвобода.

«Це безпрецедентна за обсягом макрофінансова допомога, – наголосив президент України Володимир Зеленський. – Рішення ЄС – це не лише вияв солідарності у важкі часи. Це свідчення, що Україна не помилилася, зробивши європейський вибір. Адже справжні друзі пізнаються в біді».

Такі значні кошти допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України, яка зможе звільнити додаткові ресурси для захисту громадян та пом’якшення негативних наслідків пандемії для людей.
Загалом Європейський союз виділяє близько трьох мільярдів євро десятьом країнам-сусідам.

Пропозицію Європейської комісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС.
«Єврокомісія розраховує на швидке схвалення, з огляду на нагальність проблеми. Щойно це станеться, перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов. Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року. Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду», – йдеться у повідомленні Офісу президента.

Також у квітні Єврокомісія вирішила виділити Україні 190 мільйонів євро на підтримку системи охорони здоров’я, економіки, малого та середнього бізнесу, захисту вразливих категорій населення. Окремо ЄС виділив 13 млн євро на гуманітарні потреби на Донбасі.

Нагадаємо, що станом на ранок 22 квітня в Україні підтверджено 6592 випадки COVID-19, з яких 424 людини одужали, а 174 померли.

Раніше «Погляд» повідомляв про підтримку України Євросоюзом у боротьбі з COVID-19: перший пакет – 80 млн євро.