«Звуки Чорнобиля»: до реалізації проєкту долучився гурт KAZKA
Українські та міжнародні музиканти продовжують працювати над створенням міжнародного тематичного альбому «Звуки Чорнобиля». Проєкт присвячений переосмисленню аварії на Чорнобильській АЕС та пошуку нових сенсів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/10/122461589_3962790197084402_2083420805887999995_o-2000x1333.jpg)
У рамках проєкту «Звуки Чорнобиля» зону відчуження відвідав український гурт KAZKA, щоб відзняти кліп до нової пісні, яка має робочу назву «Острів», йдеться на сторінці Державного агентства України з управління зоною відчуження.
У своїх музичних композиціях митці також використовують бібліотеку «Звуків Чорнобиля», які були записані у рамках проєкту ARTEFACT. Бібліотека містить характерні для зони відчуження звуки: тріщання дозиметра, скрип колеса огляду, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії тощо.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/10/122026606_3962790463751042_2303315401941754020_o-2000x1333.jpg)
Проєкт реалізується компанією Lavina Concert за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/10/121990937_3962790607084361_3258000100632592718_n.jpg)
«Ми підтримуємо мистецькі проєкти, які направлені на розуміння зони відчуження, осмислення уроків катастрофи та зміни наративів людства на «діючи та створюючи, не нашкодь» та «дій відповідально». Мистецькі проєкти є частиною реалізації національного проєкту «Магніти України: Чорнобиль», який має на меті розвиток туристичного потенціалу, наукових проєктів, залучення інвестицій та інформування з професійної точки зору про аспекти та важливість дотримання радіаційної безпеки», – наголошує заступник голови ДАЗВ Максим Шевчук.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/10/122091469_3962790520417703_3919954744457805338_o-1500x2000.jpg)
«Час вже не повернути назад, але пам'ятати — це обов'язок усіх наступних поколінь. Тому, завдяки цьому крутому проєкту, ми спробуємо зберегти пам’ять про Чорнобильську трагедію назавжди за допомогою музики», – додає солістка гурту KAZKA Олександра Заріцька.
Раніше «Погляд» повідомляв про те, що у зоні відчуження ЧАЕС з’явиться перший веломаршрут.
Читайте також про те, що у зоні ЧАЕС відкрито туристичний маршрут на всюдиходах.
Фото: Державне агентство України з управління зоною відчуження