Новини
Україна
Новини Київської області
Анонси
Культура

Звідки з’явився в українській мові «суржик»: розповість книга Лариси Масенко


У праці "Суржик: між мовою і язиком" розповідається про історію виникнення, поширення й сучасного побутування змішаних українсько-російських форм усного мовлення

Зазвичай «суржик» майже прижився у повсякденному житті українців. А тим часом чи можна вважати таку мову спілкування типовою для нас, звідки «суржик» узявся і як приживався? Про це можна дізнатися у книзі доктора філологічних наук, професора, провідного наукового співробітника відділу стилістики, культури мови та соціолінгвістики Інституту української мови НАН України Лариси Масенко  "Суржик: між мовою і язиком". Книга нещодавно вийшла друком. Це вже  друге  видання, зі змінами і доповненнями.

У книжці висвітлено історію виникнення, поширення й сучасного побутування змішаних українсько-російських форм усного мовлення, відомих під назвою «суржик». Як специфічне явище мовного життя України суржик розглянуто не тільки в мовознавчому, а й соціокультурному та психолінгвістичному аспектах. Окрему увагу приділено аналізові функцій змішаного українсько-російського мовлення в художній літературі, масовій культурі і соціальних мережах. Книжка призначена для студентів-філологів, викладачів вищої школи і вчителів української мови, але вона може зацікавити й ширшу аудиторію», йдеться в анотації до праці.

Книга вийшла накладом 500 примірників.

Джерело: Інститут української мови НАН України

Фото з відкритих інтернет-ресурсів