Ірпінь
Блоги

Зоя Савченко: Звернення зоозахисної громадськості міста Ірпінь

Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин на території Ірпінської міської територіальної громади протягом 2021–2023 рр.

Зоя Савченко: Звернення зоозахисної громадськості міста Ірпінь - зображення

ЗВЕРНЕННЯ до міського голови О. Маркушина, директора КП УЖКГ С. Скрипника, депутатів профільних комісій від громадських організацій і зоозахисної громадськості м. Ірпінь. Зміни до Програми.

Доводимо до вашого відома, що нова "Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин на території Ірпінської міської територіальної громади протягом 2021–2023 рр.", яку заплановано винести на сесію 8-го скликання 2021 року, була розроблена без участі зацікавленої громадськості, яка багато років приймає активну участь у зменшенні кількості тварин в м. Ірпінь, а саме представників зоозахисних організацій, волонтерів та опікунів безпритульних тварин, незважаючи на те, що в ІМР ще влітку був поданий проект Програми, яку розробила ГО "АГЕНЦІЯ "ТРІ".

Директор КП УЖКГ "Ірпінь" С. Скрипник обіцяв нам врахувати пропозиції проекту Програми, наданої ГО "АГЕНЦІЯ "ТРІ" та підтримувати контакт із ініціативною групою, яка була присутня на зустрічі.

В листопаді 2021 р. ГО "Центр захисту тварин" було подано Звернення на ім"я міського голови О. Маркушина щодо негативної оцінки діяльності відділу "Служба захисту та лікування тварин" КП УЖКГ "Ірпінь" ( далі – "СЗЛТ") під керівництвом Є. Мельник з переліком порушень роботи Програми, яке підписали десятки предстаників ірпінської громади. У відповіді, яку нам надали на це Звернення, було запропоновано створити робочу групу щодо внесення змін до чинної Програми, але 21.12.21 несподівано з'явилася інформація про розгляд змін до чинної Програми, з якими навіть не дали можливості ознайомитись нашій ініціативній групі.

Великі сумніви визиває калькуляція виділених бюджетних коштів на всі заходи Програми, а саме – значне зменшення коштів на стерилізацію безпритульних тварин на території Ірпінської МТГ з 727 910 грн у 2021 році до 150 000 грн у 2022 році і 165 000 грн у 2023 році.

Нестача финансування стерилізації спричинить швидке зростання популяції безпритульних тварин, оскільки місто стрімко збільшується у розмірах і тварин з'являється більше, тому погіршиться санітарно-епідеміологічний стан міста, збільшиться кількість покусів та загостриться соціальна напруга, що викличе негативне ставлення мешканців до тварин та спровокує випадки самосуду і жорстокості з боку незадоволених людей, як це завжди буває.

Одночасно заплановано виділити бюджетне фінансування на такий захід, який позначено у додатку як "Ведення бази безпритульних тварин" з метою "швидкого доступу до інформації щодо безпритульних тварин":

– на 2022 рік – 220 609 грн

– на 2023 рік – 242 670 грн

Таким чином на стерилізацію безпритульних тварин на 202202023 рр. заплановано виділити значно меньше коштів, ніж на "Ведення бази безпритульних тварин".

Якщо порівнювати значення цих двох заходів, то стерилізація тварин є ефективним способом зменшення їхньої популяції , а доступ до інформації є лише методом обліку тварин з метою контролю за роботою Програми і для щорічної ревакцінації щеплень проти сказу.

Реєстрацію тварин можна здійснювати одноразово зі стерилізацією і дані про тварину ветеринарна клініка може передавати до СЗЛТ, а може самостійно заносити до інформаційної бази реєстрації домашнiх тварин.

Таким чином на реєстрацію 150-200 беспритульних собак, які мешкають зараз на теріторії міста, планується витратити:

– у 2022 р. – 220 609 грн

– у 2023 р. – 242 670 грн,

що становить від 1100 до 1617 грн на 1 собаку, а в середньому – 1358 грн.

На внесення даних про тварину до інформаційної бази платники податків витратять вдвічи більше, ніж на складне та затратне хірургічне втручання – стерилізацію!

Ще один з заходів Програми, на який заплановано бюджетне фінансування, – це перетримка тварин з метою "соціалізації перед прилаштуванням, ізоляція небезпечних тварин":

– на 2021 р. – 1 153 380 грн

– на 2022 р. – 1 544 261 грн

– на 2023 р. – 1 698 687 грн

Виникає питання: як юридично оформляється "перетримка тварин"?

Перетримка тварин "із метою соціалізації" не має певних часових термінів, тому неможливо перевірити цільове використання бюджетних коштів щодо ефективності соціалізації тварин на перетримці.

Також незрозуміло, за якою адресою знаходиться платна перетримка для тварин, на яку кількість тварин на рік розраховано фінансування, скільки місць займатимуть тварини, а також яка вартість утримання на перетримці однієї тварини на добу (окремо собаки та окремо кішки).

Якщо перетримка тварин здійснюється на території по вул.

Покровській 1щ, яку ІМР виділила спеціально для цих цілей, то за неї не потрібно буде платити, крім комунальних посуг, а співробітники СЗЛТ отримують зарплату.

Якщо ж перетримка тварин буде на приватній території домоволодіння співробітників СЗЛТ подружжя Олексія та Наталії Олійників, то є очевидний конфлікт інтересів та явна зацікавленість начальника відділу Євгенії Мельник та співробітників підрозділу СЗЛТ подружжя Олійників. Чи є у них відповідні документи і договори на перетримку з ІМР на 2021 рок?

Також заплановано значне збільшення бюджетних коштів на "Придбання спецодягу, засобів для транспортування тварин":

– у 2021 р. – було виділено 76 445 грн

– у 2022 р. – планується виділити 118 446 грн

– у 2023 р. – планується виділити 130 290 грн

На загальнодоступному порталі пошук по трансакціям, код КП (ЄДРПОУ платника) 41076411 відображена фінансова діяльність КП СЗЛТ, а саме на що були вітрачені бюджетні кошти, виділені КП СЖЛТ міською радою у 2018 році на загальну сумму 800 тис. грн., які потім перейшли до відділу СЖЛТ.

У 2018 році були закуплені на суму:

“Спецодяг” – 40 759 грн

“Обладнання для вiдлову тварин” – 44 192 грн

“Засоби для транспортування та тимчасової перетримки тварин” – 40 964 грн

“Пристрої для захоплення тварин” – 21 230 грн

“Комп*ютерну технiку та вiдеотехнiку” – 35 968 грн

“Вiдеореєстратор ПАТРУЛЬ R-03 – 5 719 грн

Щоб робити висновки про ефективність роботи будь-якої Програми, необхідно проводити моніторинги Програми на початку та наприкінці року і на підставі аналізу діяльності вносити зміни та виділяти бюджетне фінансування, яке має бути засноване на результатах заходів Програми за рік.

Незважаючи на вимоги зоозахисників, жодного моніторингу кількості безпритульних тварин у м. Ірпінь проведено не було за весь період роботи КП "СЗЛТ" чи відділу СЗЛТ, тому незрозуміло, на якій підставі було виділено саме таке бюджетне фінансування на 2021 рік та заплановано нове на 2022 та 2023 роки.

На інформаційний запит до КП УЖКГ про кількість пролікованих, прилаштованих, стерилізованих безпритульних тварин у 2020 и 2021 рр. та кількість тварин, що були та знаходяться на утриманні відділу СЗЛТ та інші, С. Скрипник відповів, що ці питання не підпадають під Закон про публічну інформацію і не надав прозору відповідь стосовно діяльності та цільових витрат бюджетних коштів підвідомчим відділом СЗЛТ, що є приховуванням публічної інформації.

Юридичний департамент нашої організації АЗОУ, проаналізувавши дані, що вказані у додатках до Програми на 2021–2023 роки, виявив ознаки корупції та нераціонального використання бюджетних коштів, що спричинить за собою звернення до поліції, НАЗК та інші органи.

Для попередження негативних наслідків пропонуємо обговорити питання про внесення змін до Програми та виділення фінансування на діяльність відділу "Служба захисту та лікування тварин" з громадськістю на робочій зустрічі та створити робочу групу та Наглядову раду з метою контролю за роботою СЗЛТ та цільовим використанням бюджетних коштів працівниками служби.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.