25.06.2018
Ігор Швець 0
25 червня в Ірпені триває протистояння між громадою та забудовниками, які за допомогою важкої техніки ведуть земляні роботи на території Державної служби охорони. Водночас унаслідок парканопаду рухнули декілька секцій огорожі.
Особи, які намагаються тут звести багатоквартирний житловий будинок, судячи з усього, копають котлован під майбутню будівлю. Екскаватор заглиблюється у надра, а вантажівки вивозять землю. Також зносяться живі дерева.
Щоб приборкати місцевих активістів, використовували тітушок, які діяли силовими методами та застосовували по людях вогнегасники. Їх не зупиняли навіть матері з маленькими дітьми. Унаслідок цього є постраждалі.
Активісти вимагали пояснень від головного архітектора Ірпеня Михайла Сапона, чи є земляні роботи на території ДСО законними. Ось як коментує ситуацію громадський діяч Андрій Поліщук.
Як випливає з розмови, міська рада не змінювала цільове призначення згаданої ділянки. Хто перевів із садибної забудови на багатоквартирну — на даний час не відомо. Але на підставі цього забудовнику видано містобудівні умови.
При цьому керівництво відділу архітектури та містобудування, щоб їх не надавати, могло посилатися на Генеральний план міста, який є основним містобудівним документом, вважає Андрій Поліщук.
Відповідно до нього на території ДСО, де відбуваються земляні роботи, передбачена садибна забудова. Якби там потрібно було змінювати цільове призначення землі, то мав би розроблятися детальний план території усього кварталу.
Адже там побудовано дві багатоповерхівки, які не передбачені Генпланом. А останній — це складний документ, який враховує багато різних факторів.
Зокрема, як жителі будуть забезпечені садочками, школами, медичними послугами, інфраструктурними об'єктами — зеленими зонами, дитячими та спортивними майданчиками тощо.
До речі, наприкінці квітня місцеві жителі провели громадські слухання щодо використання території ДСО. Люди бачать там освітній заклад, а не чергову висотку.
Адже за сталою тенденцією останніх років Ірпінь за планами будівництва житлових приміщень уже виконав перспективи 2030-х. Люди потребують поліпшення соціальних умов, щоб комфортно почуватися. Натомість спостерігаємо постійне ущільнення, зникає життєвий простір через перенаселеність.
На офіційному рівні міська влада вирішила врахувати результати громадських слухань. Але в реальності — просто ними знехтувала. Складається враження, що використовуються будь-які законодавчі шпарини, щоб “протягти” будівництво на ДСО.