Новини
Україна
Україна-суспільство

ЗНО шрифтом Брайля


Затверджено характеристики сертифікаційних робіт і критерії оцінювання завдань для людей з порушеннями зору.

Під час додаткової сесії ЗНО 2021 року люди з порушеннями зору зможуть пройти зовнішнє тестування із використанням завдань, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля з таких предметів: української мови і літератури, математики, історії України та біології.  Наказами Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) затверджено характеристики сертифікаційних робіт і критерії оцінювання. Про це повідомляє УЦОЯО.

«Сертифікаційна робота з української мови і літератури для осіб, які в процесі навчання використовують рельєфно-крапковий шрифт Брайля, міститиме 30 завдань різних форм, у тому числі – відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення). Для виконання тесту учасники матимуть 150 хвилин. Цьогоріч під час зовнішнього незалежного оцінювання учасники матимуть можливість виконувати завдання сертифікаційної роботи з української мови. Протягом 120 хвилин учасники виконуватимуть 18 завдань різних форм, у тому числі – відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення)», - йдеться у повідомленні.

Також зауважується, що 150 хвилин визначено для виконання сертифікаційної роботи з математики, де учасники ЗНО мають  розв’язати 20 завдань різних форм, 2 з них – відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Тест з історії України потрібно буде пройти за 120 хвилин і виконати 40 завдань різних форм.

На виконання сертифікаційної роботи з біології відведено 120 хвилин. Вона  міститиме 34 завдання різних форм.

«Під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання усі учасники, які в процесі навчання використовують шрифт Брайля, отримають тестовий зошит із завданнями сертифікаційної роботи та зошит відповідей. Відповіді на завдання мають бути записані рельєфно-крапковим шрифтом із використанням Брайлівського приладу для письма та грифеля з однієї сторони аркуша, починаючи з наступного після титульного», - зазначає УЦОЯО.

Як повідомляв «Погляд», українські вчені розробили унікальний тест.

Також «Погляд» інформував, що у листопаді в Україні з’явилось шість опорних шкіл.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.