Змушують писати заяви «за власним бажанням» - звертайтесь до поліції
Роботодавцям, які під тиском змушують звільнятися, загрожує покарання
Ніхто не може змушувати працівників на підприємствах писати заяви про звільнення за власним бажанням. Як повідомляє Дзеркало тижня, Президент Зеленський розповів, що була проведена робота з керівниками державних та комунальних підприємств, і їх попередили про відповідальність за тиск на працівників.
"У нас є інформація, що на багатьох підприємствах керівники змушують працівників писати заяву на звільнення за власним бажанням. Це незаконно. Люди, ніхто не може змушувати вас піти за власним бажанням, якщо такого бажання у вас немає. Не бійтеся і не падайте духом. Якщо керівник чинить на вас тиск — повідомляйте в поліцію Якщо ситуація триватиме — вони понесуть покарання. Що стосується приватних компаній. Я закликаю керівників не тільки не порушувати закон, але і, перш за все, залишатися людьми. Коронавірус пройде. Криза теж. Прибутки повернуться. А честь і повагу повернути не вдасться", — сказав Зеленський у своєму зверненні до українців.
Заступник голови Нацполіціі - начальник Головного слідчого управління НПУ Максим Цуцкірідзе зауважив, що керівникам, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн. або виправні роботина строк до 2 років. У разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію за статтею 172 Кримінального кодексу України (Грубе порушення законодавства про працю). Про це інформує єдиний портал органів системи МВС України.
"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 - 51 000 гривень). Або позбавлення права обіймати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", - сказав Цуцкірідзе.
Фото з відкритих інтернет-ресурсів