Новини
Екологія
За кордоном

Зміни клімату перетворили береги Антарктиди в зелену зону


Вчені з Кембриджського університету і Британської антарктичної служби створили першу в історії великомасштабну мапу мікроскопічних водоростей, які розпускалися на поверхні снігу вздовж узбережжя Антарктичного півострова. Результати дослідження демонструють, що цей «зелений сніг» може поширюватися в міру підвищення глобальної температури.

Про це повідомили у Рhys.org.

Група вчених об'єднала супутникові дані з дворічними наземними спостереженнями для виявлення і вимірювання зелених снігових водоростей. Хоча кожна окрема водорость має мікроскопічні розміри, їх зібрані воєдино багатомільйонні колонії фарбують сніг в яскраво-зелений колір, який можна побачити навіть з космосу.

Варто зазначити, що такі цікаві зміни відбуваються на цьому материкові не вперше. У лютому біля української антарктичної станції «зацвів» сніг, тоді мікроскопічні снігові водорості пофарбували його в малиновий колір.

«Ми досягли значного прогресу в розумінні життя на суші в Антарктиді і того, як воно може змінитися в найближчі роки, коли клімат стане теплішим. Снігові водорості є ключовим компонентом здатності континенту вловлювати вуглекислий газ з атмосфери за допомогою фотосинтезу», – зазначає провідний автор дослідження Метт Дейві.

Снігові водорості більш поширені вздовж західного узбережжя Антарктичного півострова, особливо на островах. Вони ростуть в більш теплих районах, де середня температура протягом літнього сезону перевищує нуль градусів за Цельсієм.

Нагадаємо, нещодавно супутник НАСА зафіксував танення 20% сніжного покриву Антарктиди.