Новини
Екологія
За кордоном

Зміна клімату стала причиною поширення смертельного для морських ссавців вірусу


Згідно з новим дослідженням, на півночі через потепління і танення морського арктичного льоду поширюється тюленяча чума.

У 2002 році Phocine distemper virus (PDV), також званий вірусом чуми морських свиней, став причиною загибелі тисячі морських тюленів в Арктиці. Через два роки аналогічний спалах захворювання був зафіксований на Алясці у північних морських видр. Це змусило вчених задуматися, як вірус з Арктики дістався до Північної Америки. Дослідники прийшли до висновку, що в результаті танення морських льодів багато тюлені мігрували до берегів Аляски і там поширили інфекцію, повідомляє The New York Times.

«Втрата льоду змушує морських тварин добувати собі їжу в нових місцях, а усунення фізичних перешкод сприяє появі нових маршрутів руху», – каже Трейсі Голдштейн, співавтор дослідження.

Автори дослідження простежили шляхи поширення PDV в останні 15 років, зібравши зразки крові у живих і загиблих тюленів. Виявилося, що епідемії спалахували в сезони, коли площа морського льоду була нетипово маленькою. Піки епідемії припали на 2003 і 2009 роки, і саме ці часові проміжки збіглися зі значним скороченням площі арктичних льодів.

«Крига продовжують танути, що дає цьому вірусу і іншим патогенам нові можливості для поширення. Потрібно терміново зрозуміти, як саме поширюється чума тюленів, і з'ясувати які інші види тварин можуть бути порушені цією інфекцією», – каже Елізабет ван Вормер, еколог з Каліфорнійського університету в Девісі.