Зміна клімату може стати причиною частіших спалахів ГРВІ по всьому світу
Зміна клімату може зробити спалахи захворювання на респіраторно-вірусні інфекції менш серйозними, але більш поширеними, особливо серед дітей.
Дослідники під керівництвом Прінстонського університету вивчили, як кліматичні умови впливають на щорічні спалахи респіраторно-синцитіального вірусу (RSV), повідомляють в Рhys.org.
Респіраторно-синцитіальний вірус людини – вид вірусів, що викликає інфекції дихальних шляхів. Це один з видів звичного нам ГРВІ, поряд з риновірусною і аденовірусною інфекціями. RSV – основна причина інфекцій нижніх дихальних шляхів у новонароджених і дітей. У країнах з помірним кліматом щорічні епідемії проходять взимку, але зі зміною клімату ситуація дещо змінилася.
Застосувавши дані про епідемії RSV до існуючих кліматичних моделей, вчені з'ясували, що, хоча спалахи RSV стали в цілому менш серйозними, цикл пікової інфекції вірусу змістився на північ.
За словами провідного автора дослідження Рейчел Бейкер, пом'якшення епідемії RSV скомпенсовано частішим поширенням вірусу: інфекції будуть поширюватися, а не концентруватися в певні сезони. Це може зробити людей більш уразливими до вірусу в довгостроковій перспективі. Особливо це стосується дітей.
В умовах зміни клімату епідемії можуть стати більш серйозними, зокрема, в помірних регіонах може знизити інтенсивність одиничних спалахів, оскільки інфекції стають все більш поширеними протягом року.
За словами Бейкер, працівники охорони здоров'я повинні бути напоготові до змін в термінах і частоті випадків появи інфекції.
Нагадаємо, нещодавно вчені також розповіли, як зміни клімату впливають на вагітність і здоров’я новонароджених.
Як повідомлялося раніше, цьогоріч медики прогнозують майже 7 млн хворих на грип та ГРВІ в Україні. Ймовірно, ця цифра є меншою, ніж може бути хворих насправді, адже й нині чимало людей займаються самолікуванням, а грип і застуду лікують антибіотиками. Як захиститися від грипу та застуди – у матеріалі ІА «Погляд».