Україна
Екологія
Здоров'я
За кордоном

Зміна клімату і підвищення смертності – пряма взаємозалежність


Фахівці ВООЗ припускають, що глобальна зміна клімату спричинятиме близько 250 тисяч смертей щороку протягом 2030-50-х років. Серед основних причин смертності називають спеку, діарею, малярію та дитяче недоїдання.

Зміна клімату і підвищення смертності – пряма взаємозалежність

Зокрема, 38 тисяч смертей серед людей похилого віку спричинить спека на планеті, 48 тисяч смертей буде зафіксовано через діарею, причиною 60 тисяч смертей стане малярія, а найбільше вплине на смертність населення дитяче недоїдання (95 тисяч летальних випадків).

При цьому дані прогнози враховують лише частину можливих негативних наслідків зміни клімату для здоров’я, адже глобальне потепління, темпи якого прискорилися за останні 25 років, впливає не лише на метеорологічні прояви, а й на соціальні та пов'язані з навколишнім середовищем фактори здоров'я: чисте повітря, безпечну питну воду, харчові продукти в достатній кількості тощо.

Наприклад, вживання неякісної води призводить до виникнення інфекційних захворювань (холера, черевний тиф, дизентерія, сальмонельоз тощо) і навіть неінфекційних (хвороби системи травлення, серцево-судинної системи і т.д.)

Із підвищенням температури створюються кращі умови росту бактеріальної флори в продуктах харчування.
Прогнозується, що зміна клімату впливатиме на всі групи населення. Особливо вразливими є люди в невеликих країнах, що розвиваються, острівних державах, а також гірських і полярних районах. Діти, найчастіше в бідних країнах, а також особи похилого віку та люди, які мають хвороби або порушення здоров'я, є найбільш вразливими перед дією зміни клімату.

На сьогоднішній день є велика потреба у заходах для захисту здоров’я від кліматичних змін. Передусім потрібно забезпечити населення чистою водою і належними санітарними умовами, а також дуже важливо знизити залежність від джерел енергії, що забруднюють навколишнє середовище і завдають шкоди здоров’ю.

Для цього потрібно:
? відмовитися або зменшити споживання м’яса та інших продуктів тваринного походження;
? сортувати сміття;
? віддавати перевагу громадському транспорту перед автомобілем, більше ходити пішки чи їздити на велосипеді;
? змінити споживацьку модель поведінки (купувати речі рідше та обдуманіше, а одноразові товари замінювати багаторазовими);

За інформацією Центру громадського здоров’я України

Читайте також Топ-10 найбільш значущих досягнень у медицині за 2019 рік