Злочинець тікав від поліції, але застряг у полі
Двоє киян ошукували європейців. Чоловіки входили до міжнародної групи, яка займалася шахрайськими схемами онлайн-інвестицій.
Тепер, щоб вийти на волю українським шахраям треба внести заставу у понад 325 млн грн кожному.
Про це повідомила генпрокурор України Ірина Венедіктова.
Суть шахрайської схеми
Вона діяла протягом 2017-2020 років - заволодіння коштами фізосіб під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені веб-ресурси, що обіцяли прибуток від онлайн операцій з купівлі-продажу банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів та інших активів, які насправді імітувались. Крім цього програмний інтерфейс сайтів демонстрував інвесторам фіктивне зростання прибутку від вкладених коштів у 100 і більше разів. При спробі забрати зароблене жертви шахрайства потрапляли в пастку – працівники так званих колл-центрів цих торгівельних платформ вимагали внесення збору за обслуговування та комісію за переведення прибутку в готівку – 15% від суми отриманих коштів. Після оплати акаунти інвесторів блокувались, а розміщені на них кошти привласнювались організаторами схеми.
Один із підозрюваних киян був відповідальним за створення юрособи з надання послуг у сфері інформаційних технологій на території України, за оплату діяльності учасників злочинної організації та придбаного обладнання, оренди серверів, телефонії, а також перерахунок коштів на рахунки підконтрольних підприємств.
Інший – займався пошуком людей, які за грошову винагороду надавали свої персональні дані для створення юридичних осіб, як на території України, так і за її межами, та відкривали рахунки в банківських установах, на які безпосередньо надходили кошти ошуканих громадян, а також управляв діяльністю цих підприємств та їх рахунками.
« Під час затримання один із них намагався втекти від вручення підозри, однак поліцейські наздогнали втікача, коли той застряг у полі. Врятувавши його із багна, правоохоронці таки повідомили йому про підозру в передбачений Законом спосіб. Вже в суді підозрюваний імітував втрату свідомості, почувши суму застави. Після всіх «пригод» таки поїхав до ізолятора тимчасового тримання »,- зазначила Венедіктова.
У підозрюваних вилучено документи та три автомобілі. В грудні ж 2020 року накладено арешти на майно фігурантів загальною вартістю близько 50 млн євро, серед якого 8 автомобілів еліт-класу. Слідчі дії для встановлення інших причетних до шахрайської схеми тривають і не тільки в Україні.
Як повідомляв «Погляд», у Кагарлику затримали підозрювану, яка перебувала в загальнодержавному розшуку.
«Погляд» розповідав, стоматолог-монстр: лікарю з Києва оголосили про підозру за спробу вбивства, шахрайство та інші злочини.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.