#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Обухів
Бориспіль
Довкілля
Українка

Життя без сміття: в столиці планують побудувати сміттєпереробний комплекс

12.06.2019 Бобрик Юлія 0

Київ має намір поступово відходити від технології захоронення як від застарілої та екологічно небезпечної методики.

Наразі в столиці розробляють проект будівництва сміттєпереробного комплексу, що матиме загальну потужність переробки 700 тис. тонн на рік і включатиме етап сортування. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У жовтні 2017 року були ухвалена Національна стратегія поводження із відходами, у лютому 2019 року – Національний план. Оновлена законодавча база працює лише кілька місяців. Тим не менше, місто Київ готує власний регіональний план управління відходами для Києва. Це комплексний документ, що погоджується з Мінрегіоном та Мінприроди», – зазначив Петро Пантелеєв.

Повідомляється, що у столиці вже відібрані потенційні земельні ділянки для розміщення заводу механіко-біологічної обробки і розпочато проектування. Проте термінів реалізації плану та місце, де побудують завод, у міській владі не повідомляють. Та, варто зазначити, що особливу увагу в КМДА звернули на на стан полігону твердих побутових відходів № 5 поблизу с. Підгірці, Обухівський район. Також Петро Пантелеєв зазначив, що в цьому році планується інвестувати в реконструкцію п’ятого полігону 200 млн грн., аби перетворити його в абсолютно безпечний об’єкт. Тож можна припустити, що саме тут буде збудований майбутній сміттєпереробний комплекс.

Проте це не єдиний варіант. У 2017 році на prozorro було оголошено тендер, щодо будівництва сміттєпереробного заводу з енергетичним комплексом, що використовує альтернативні види палива в м.Українка. Також варто згадати, що минулого літа з’явилася інформація про те, що інвестори із США хочуть побудувати сміттєпереробний завод на Бориспільщині. Правда, тоді йшлося про те, що загальна сума інвестицій в об’єкт складе 108 млн доларів.

А от де точно не будуватимуть завод так це на Троєщині. Як повідомили в КМДА, серед відібраних потенційних земельних ділянок для розміщення заводу території біля ТЕЦ-6, що знаходиться на Троєщині, – немає.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що українці розробили унікальний плавучий сміттєпереробний завод.