Новини
Новини Київської області
Головні новини
Ірпінь

Жителі Приірпіння вимагають від Юрія Луценка припинити беззаконня місцевої влади


Мітинг Ірпінь

Пройшов майже рік з того часу, як Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав Ірпінь українським Чикаго. Тоді, 23 червня 2017 року, під час наради із силовиками у Житомирі він заявив "Ви в Ірпені часто буваєте? У поліцію заходите? І сотні закритих проваджень не бачите? Я не розумію, як на це можна дивитися спокійно. Сотні закритих проваджень з абсурдними підставами. Якщо все буде робити Генпрокуратура, то на холєру тоді нам місцеві прокуратури, поясніть мені? Ірпінь – точка місцевого Чикаго. Ви це знаєте? Вже всі українські ЗМІ пишуть про те, що це поєднання криміналітету із правлячими хабарниками. Всі про це знають. Ви не бачите сотні закритих проваджень?".

Приірпіння = беззаконня?

Але за рік справа так і не зрушила з місця. Тому 16 червня понад 500 жителів Приірпіння взяли участь у мирному протесті, вимагаючи від Генпрокурора нарешті покласти край беззаконню, яке чинить місцева влада і довести до справедливого завершення десятки кримінальних справ, які стосуються мера Ірпеня та його оточення. Люди вимагали: “Допоможіть нам, якщо ваше слово чогось варте!”.

Судячи з того, що ніяких зрушень з боку прокуратури не видно, люди зробили висновок, що кримінальні справи на певному рівні “кришують”. А тим часом уже вся країна знає про те, що в нашому місті продовжується тотальна забудова та нахабне розкрадання бюджету, а влада планує знищити територію колишнього комбінату “Перемога” та заплаву річки Ірпінь. Саме Луценко добре обізнаний із ситуацією в Ірпені. Виникає зручний для певних кіл симбіоз “ірпінські хабарники плюс бездіяльність правоохоронних органів” і парадоксальна ситуація, коли прокуратура все знає, але чомусь не діє.

Варто нагадати, що той, хто “краде, але щось робить”, прийшов у політику як забудовник і є фігурантом низки кримінальних справ із розкрадання землі громади. А Ірпінь вже кілька років називають містом недобудов із недостатньою кількістю садочків і шкіл, де знищують цінні землі заплави і де замість лікарні на бюджетні кошти “ліплять” незрозумілу стелу.

Автопробіг проти корупції

Акція протесту розпочалася з автопробігу, в якому взяли участь жителі Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинського. Серед них були пересічні громадяни, громадські активісти, представники місцевих громадських організацій, “АвтоЄвроСила”, “Стоп нелегал” та інші. Водії запрошували до своїх машин тих, хто не мав автомобіля і всі разом їздили різними районами Ірпеня із прапорами, плакатами та гучномовцями, щоб привернути увагу громадськості до нагальних проблем регіону.

Автопробіг Ірпінь

Якщо перехожі цікавилися тим, що відбувається, учасники автопробігу пояснювали їм своє бачення проблем, на що більшість людей на вулицях їх підтримувала. Головний меседж, який намагалися донести мітингувальники до людей і влади - в Ірпені не все так добре, як у рекламах забудовників та “Нових облич”, а підтримка Карплюка не є такою масовою. Насправді дуже багато людей виступають проти забудови і розуміють, що все не так, як на рекламних картинках команди мера, яка в унісон голосує за його загарбницькі інтереси, не думаючи про майбутнє своїх дітей.

Автопробіг Ірпінь

Однією із зупинок під час автопробігу став відомий всьому регіону житловий район, де, зокрема, розташовані ЖК Rich Town та “Синергія”. Зупинилися тут невипадково, пояснює голова Громадського руху “Захист зелених зон Київщини” Лаврентій Кухалейшвілі: “Ми заїхали сюди, щоб люди побачили, наскільки тут масова забудова. Ви ж бачите, скільки тут новобудов і жодних умов для людей не створено! Один садочок, школи немає... Як тут люди будуть жити?! А ще хочуть заплаву тут забудувати. Ми розуміємо, що влада хоче набити свої бездонні гумові кишені і поїхати звідси. Добре, що люди вже розуміють це і вийшли висловити свій протест”.

Лаврентій Кухалейшвілі

На межі відчаю

Останньою і головною зупинкою автопробігу стало село Стоянка, де знаходиться дачний будинок Юрія Луценка. Біля нього про свої проблеми на численні камери, зокрема, й центральних каналів, могли розповісти всі бажаючі. А проблеми їхні, як відомо, досить серйозні. Люди перебувають на межі відчаю, адже ні влада, ні правоохоронні органи їх не чують. Не чують роками, ігнорують, надсилають відписки або не відповідають взагалі. Щоб звернути увагу на бездіяльність правоохоронних органів, люди провели символічний флешмоб - “похоронну процесію” Кримінального кодексу, Конституції та інших законодавчих актів, під час якої розсіювали “дощ” із грошових купюр (натяк на корумпованість чиновників). Після флешмобу перейшли до озвучення проблемних питань.

Кримінальний кодекс

Багато проблем у жителів ЖК Rich Town, зокрема, зі світлом і газом. Ось що розповідає мешканець комплексу Володимир Позиніч: “Люди сидять без газу, без світла. У нас беруть гроші “налом” і незрозуміло, куди вони йдуть. Ми вимагаємо побудувати на території комплексу трансформаторну підстанцію. У нашому ЖК 1000 квартир, але немає шкіл, не вистачає садочків і паркувальних місць (хоча забудовник обіцяв їх кожному). Ми писали сотні звернень до правоохоронних органів, та результату немає”.

Без світла роками живуть і мешканці однієї з вулиць мікрорайону Стоянка. Громадський активіст, житель району Іван Похвальний обурений тим, що ситуація залишається без змін ще з 2015 року: “Цей район стрімко розвивається, та в ньому немає електроенергії. Ми намагаємося домогтися з 2015 року, щоб нам на вулицю провели електроенергію. Зі стовпів ми протягнемо самі. У ХХІ сторіччі ми не можемо домогтися елементарного. Протягом 3-ох років ми ведемо активну переписку з “Київобленерго” та ірпінською адміністрацією. Нам завжди обіцяють, що найближчим часом вирішать наше питання. Ніякої конкретики немає. Ми до сих пір без елетроенергії”.

Іван Похвальний

Тим часом депутат Ірпінської міської ради Сергій Глиняний піднімає тему нестачі шкіл та садочків: “Людей дурять плакатами (розташованими по вул. Підгірній — ред.), що буде школа. Не вказано ні місця, ні яка школа. Забудовують заплаву. Туди вкидають немалі кошти, звідти вивозять цінний грунт, переводять в нецінний. Звісно, він буде нецінний, адже туди скидають будівельне сміття”.

Темою забудови заплави вже три роки переймається і місцева мешканка Тетяна Зубрієнко: “Я три роки веду боротьбу за збереження заплави річки Ірпінь. Тримала не один лист з генпрокуратури, в якому було сказано, що все під контролем, ведеться розслідування. Держгеокадастр дав заключення, що є склад злочину. Але чому його три роки розслідують?! Прошу Юрія Луценка з'ясувати, хто “кришує” це питання в обласній чи генеральній прокуратурі!”.

Тетяна Зубрієнко

Мітинг Ірпінь

Борітеся — поборете!

Загальне коло проблем та шляхи їх вирішення окреслив громадський активіст, засновник “Громадської ініціативи” Олексій Зіневич: “Наш мер в минулому є найбільшим забудовником в регіоні. Зараз підтримує наближених до себе забудовників. Вони отримують землю, рубають ліс, забруднюють заплаву. Зараз дуже болюче питання - це забудова заплави. Незважаючи на те, що бюджет міста понад 800 млн грн, у людей дуже багато соціальних проблем, серед яких непридатна до вживання вода і постійне вимкнення електроенергії, адже старі комунікації не витримують. У нас 10 житлових комплексів недобудовані стоять. Люди не отримують відповіді на свої звернення. Щоб надати більш широкого розголосу нашим проблемам і знайти шляхи їх вирішення, на наступному тижні ми плануємо провести прес-конференцію в УНІАН”.

Олексій Зіневич

Один із шляхів вирішення проблеми озвучив громадський активіст, директор юридичної компанії “ПравоЕксперт” Сергій Гапон. Він попросив громадськість підтримати меморандум (текст документа - внизу статті) з вимогами до Генпрокуратури та Ірпінської міської ради, який планують направити до відповідних органів. “Ми не вперше збираємо підписи. У минулому році зверталися до Генпрокуратури і Президента, зібрали 7 тисяч підписів. На жаль, це не принесло бажаного результату, тому хочемо повторити звернення з вимогами до Юрія Луценка. Наголошую: максимальний строк розслідування кримінальної справи, у якій особі повідомлено про підозру за фактом створення злочинної організації — 12 місяців. Після цього її або направляють до суду, або закривають. Якщо ми не будемо вимагати дотримання своїх прав — справа відносно першого заступника міського голови буде закрита 1 вересня цього року!”.

Сергій Гапон

Що далі?

Акція завершилася, але боротьба триває. Попереду ще багато справ, які необхідно робити лише спільними зусиллями, пам'ятаючи, що єдиним джерелом влади в Україні є народ. Сподіваємося, що Юрій Луценко нарешті реалізує кинутий колись лозунг: “Бандитам — тюрми!”. В іншому випадку за помилки нинішньої влади доведеться розплачуватися нашим дітям. Адже, як говорив французький філософ Дені Дідро: “Існує два прокурори — той, який карає за провини проти суспільства, інший — сама природа”.