Новини
Київщина-суспільство

Жителі насторожені: у Гатному достроково змінили Генплан


Наприкінці жовтня Гатненська сільська рада Києво-Святошинського району презентувала проєкт містобудівної документації "Внесення змін до генерального плану села Гатне Києво-Святошинського району Київської області". Про це повідомило Гатне Інфо.

Як відомо, генплан – важливий та головний документ розбудови села, в якому відображається інфраструктура, соціальні об’єкти, житлові будівлі. На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою.

Діючий генплан Гатного був прийнятий в кінці 2015 року. За чинним законодавством, зміни до документу не допускаються раніше, ніж після 5-ти років з моменту його прийняття. Наразі пройшло менше 4 років – і влада вирішила змінити достроково.

Жителі Гатного вважають такі зміни підозрілими і називають ряд причин:

  1. Поспішність дій. Проєкт генплану поєднаний з детальними планами території, а зазвичай детальні плани територій мають погоджуватись на окремих громадських слуханнях
  2. Документ 2015 року розроблявся Державним підприємством ДП “УКРНДПІЦИВІЛЬБУД”, але зміни до ньог замовили розробляти приватному ТОВ “УКРНПІЦИВІЛЬБУД”. Крім різниці форми власності, назви відрізняються однією літерою. Два звіти про укладені договори без конкурсу – на Проекти зонування території і змін до Генплану – на суму 350 тис.грн. з ТОВ “УКРНПІЦИВІЛЬБУД”, розміщені на Prozorro.
  3. На сайті сільради в оголошенні про презентацію змін до Генплану розробником документації взагалі зазначено юридичну особу з неіснуючою назвою – ТОВ “УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЦИВІЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА “УКРНДПІЦИВІЛЬБУД”.
  4. В проєкті Генплану багато суперечливого тексту, що свідчить про поспіх і неуважність при розробці. Наприклад, запланований період – через раз вказано – то до 2035, то до 2039 року.
  5. Документ містить і відверті ляпи, напріклад, періодично село зветься взагалі Забір’ям.
  6. Магістральна вулиця. "Ця вулиця матиме стратегічне значення для розвитку транспортної мережі всього Києво-Святошинського району, забезпечуючи безперервний рух транспорту і зв’язок між автодорогою Київ-Одеса та Великою кільцевою автодорогою.” А насправді, в деяких місцях ця майбутня “магістральна вулиця” вже не може бути ширше 13 метрів – це відстань між вже існуючими приватними ділянками.
  7. Тощо.

Детальніше новим Генпланом можна ознайомитись тут.