Новини
Новини Київської області

Жителі Київщини хочуть знати більше про життя своїх ОТГ


Найбільш бажаними форматами локального інформаційного ресурсу респонденти назвали інтернет-сайт та паперову газету.

Жителі Київської області хочуть знати більше про життя своїх об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Це підтверджує нещодавнє дослідження, проведене листопаді цього року дослідницькою компанією Active Group.

Судячи з результатів цього дослідження, більше, ніж половині (52,6%) жителів Київщини потрібен інформаційний ресурс про життя їх громади, краще - саме їх ОТГ.

Поставивши жителям Київської області запитання «Чи потрібен вам новий інформаційний ресурс про життя вашої громади?», соціологи з’ясували, що 31,8% респондентів такий ресурс точно потрібен, а ще 20,8% – швидше потрібен. Швидше не потребують інформаційного ресурсу про свою громаду 9,6% опитаних, точно не потребують – 31,3%. Не визначились із відповіддю 6,4%.

Понад половина (59,6%) жителів київського регіону сказали, що новий інформаційний ресурс має подавати інформацію про життя саме їх ОТГ. 18,7% опитаних хотіли би бачити на такому ресурсі новини Київської області, 12,7% – свого району, 2,8% – інших громад, розташованих у передмісті Києва.

Найбільш бажаними форматами локального інформаційного ресурсу респонденти назвали інтернет-сайт та паперову газету – кожен з цих варіантів відповіді обрала понад третина людей із регіону (інтернет-сайт - 37,4%, а паперову газету – 35,3%). Ще майже чверть опитаних (23,8%) хотіли б отримувати інформацію з груп у соцмережі Facebook, 12,1% – з каналу в YouTube, 10,2% – по радіо, 7% – з каналу у Telegram.

За словами засновника Active Group Андрія Єременка, у Київській області більше, ніж будь-де, відчувається брак локальної інформації про місцеві події. Навіть у великих містах. Заповнити цей «інформаційний вакуум» зможуть медіа конкретних міст, ОТГ, а також обласні, які фокусуватимуться на локальній проблематиці.

Презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням, розміщеним внизу ЦІЄЇ публікації. Дослідження проводилось компанією Active Group на території Київської області з 7 по 8 листопада 2020 року методом face-to-face. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Похибка дослідження не перевищує 2,8%. При формуванні остаточних результатів застосовувалися процедури зважування.

Нагадаємо, раніше «Погляд» розповідав про те, хто буде старостами у Бучанській ОТГ.