Новини

Житель Віти-Поштової планує першу в Україні ферму креветок


Фото: agro.fm

Засновник підприємства "Аквакультура Vismar Aqua" Любомир Гайдамака, який живе у селі Віта-Поштова, розповів, що такий бізнес буде вигідним для південних областей України.

Про це підприємець розповів в ефірі радіостанції AgroFM.

Підприємець розповів, що завданням його установи є допомога у реалізації рибних ферм. "Ми проводимо повністю консультації, підбираємо об'єкти аквакультури, підбираємо ділянку, робимо всі аналізи і далі робимо проект. Після цього будуємо, запускаємо і до першого врожаю ми з людиною працюємо", - говорить Любомир Гайдамака.

Фото: Аквакультура Vismar Aqua

Наразі в Україні ще ніхто не вирощує креветок. Вирощують рибу українці у ставках екстенсивним методом: у водойму випускають малька та отримують близько тонни риби. Надають перевагу культивуванню коропа, білого амура та товстолоба, а також судака та щуки.

"Якщо в звичайних умовах фермер отримує півтори тони з одного гектара в рік, то завдяки сучасним технологіям з тисячі квадратних метрів я можу отримувати 200 тонн риби", - зазначає підприємець. Крім того, Гайдамака має можливість вирощувати рибу весь рік, адже його ферма - це закрите приміщення.

Фото: Аквакультура Vismar Aqua

Ідею культивування морепродуктів Любомир Гайдамака просуває близько 4 років. Зараз підприємець замовляє мальків креветок з Таїланду і Кореї, після чого адаптує морських жителів до української менш солоної води. Корми замовляють з Франції та Бельгії.

За словами Гайдамаки, бізнес доволі прибутковий: собівартість креветок становитиме близько 300 гривень, а продавати їх варто за 700-800 гривень за кілограм. Підприємець виступає проти антибіотиків та гормонів, адже вони збільшують вартість виробництва. Загалом створення ферми може коштувати 600 - 700 тисяч доларів.

"Зараз я працюю над ідеєю: якісне підприємство, яке складатиметься з модуля по вирощуванню товарної продукції, інкубаторій, лабораторія для отримання посадкового матеріалу, щоб не залежати від імпорту. В умовах Півдня навіть на відкритому небі ми можемо отримувати один врожай легко. Це буде дуже дешева технологія для тих, у кого є доступ до морської води", - поділився планами Любомир.

Також підприємець планує створити школу, в якій фермерам розповідатимуть про вирощування креветок, а також лабораторію, де робитимуть дослідження, направлені на розвиток галузі.