Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Журналісти непокояться, що знищити районні газети може… пошта


Національна спілка журналістів України закликає Президента Україна та Уряд зупинити підвищення цін на доставку преси

Не секрет, що в ціні передплати на друковані видання немале місце займає вартість доставки. І ця вартість з часом збільшується, що є одним з чинників подорожчання передплати, що, своєю чергою, змушує декого з людей, особливо з невеликими доходами, відмовитись від видань, навіть улюблених.

Нині редактори і журналісти друкованих видань занепокоєні наступним можливим підвищенням вартості доставки преси.

«Національна спілка журналістів України закликає Президента України Володимира Зеленського та Кабінет Міністрів відреагувати на солідарну позицію видавців української преси і не допустити підвищення тарифів на поштову доставку газет, яку намагається запровадити Укрпошта. Відповідне звернення надіслано сьогодні, 10 вересня, на адреси Офісу Президента, Кабміну та Міністра інфраструктури України Владислава Криклія. У НСЖУ наголошують, що держава має сприяти роботі української преси, особливо місцевих газет, розробивши Програму підтримки друкованих ЗМІ», – написав на своїй Фейсбук-сторінці голова Спілки Сергій Томіленко.

Очільник НСЖУ зауважує, що протягом місяця, до 9 вересня, на сайті Міністерства інфраструктури України тривало обговорення проекту наказу «Про затвердження Тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою». Йдеться про майже 15-відсоткове зростання ціни доставки, що може знищити більшість районних видань. Відтак свою незгоду з підвищенням вартості доставки висловили майже 30 редакторів видань, зауваживши, що її якість не відповідає вартості, бо "газети надходять до читачів із суттєвими запізненнями, що лише погіршує ситуацію із передплатою».

«За останній час менеджмент Укрпошти неодноразово і суттєво підвищував тарифи на доставку української преси, при цьому різко скоротив поштову мережу, тож на сьогодні змушені констатувати суттєве падіння тиражів та доступність газет до читачів.  Тому розраховуємо на розуміння влади, що в нинішні часи підтримка друкованих видань в Україні особлива важлива, і критично важливо при цьому дбати про інформаційну насиченість на Донбасі, Харківській та Херсонській областях», звертає увагу Сергій Томіленко, і наводить думки колег-журналістів про те, що обгрунтовані тарифи мають бути максимум 25 відсотків.

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Томіленка