Новини Київської області
Головні новини
Коцюбинське

Журналістка Ірина Федорів — нардепу Андрію Клочку: “ Пане Клочко, ви дієте некоректно щодо громади Коцюбинського…”


Сьогодні журналістка та викладач, мешканка селища Коцюбинське Ірина Федорів опублікувала блог в інтернет-виданні “Українська правда”, в якому висловила сумніви щодо ефективності та прозорості роботи народного депутата України, голови комітету з питань місцевого самоврядування Андрія Клочка.
Більше тижня тому комітет з питань місцевого самоврядування погодив створення робочої групи щодо питання Коцюбинського. - пише Федорів. - Ініціював питання Дмитро Гурін ("Слуга народу"). Саме його округ оточує анклав Коцюбинське. Голова комітету Андрій Клочко ("Слуга народу") наголосив, що хоче співголовувати задля об'єктивності. На наступний день після голосування ми подали списки тих, хто з громади готовий увійти до робочої групи. Ми також мобілізували представників різних фракцій Київради, КМДА і області, й оперативно знайшли тих, хто володіє питанням і готовий був засідати вже 24 червня. Але за тиждень не спромоглися затвердити склад групи і призначити дату засідання».

За словами журналістки, нардеп Клочко діє некоректно стосовно громади Коцюбинського, затягуючи процес обговорення питання щодо майбутнього селища. Громада надала чіткий сигнал усім, хто займається питаннями децентралізації, що хоче приєднатися до Києва, однак є багато різних сил, котрі намагаються пригальмувати цей процес волевиявлення і, попри все, створити Коцюбинську ОТГ. Саме через те, як вбачає Федорів, нагальний розгляд питання Коцюбинського в комітеті Верховної Ради постійно відкладається, а депутат Клочко повсякчас шукає якісь формальні аргументи та відмовки, аби справа не зрушила з місця, називаючи рішення мешканців селища ледь не кулуарними. Один з аргументів нардепа, що громадські слухання в Коцюбинському, на яких 61% людей проголосував за приєднання селища до столиці, відбулися кілька років тому…

«По-перше, слухання відбулися 2 роки тому. - зауважує Федорів у своєму блозі. - Весна 2018 року. Після цих слухань восени було прийняте рішення Київрадою, а взимку 2019 року облрадою. Ці два органи місцевого самоврядування звернулися до Верховної Ради. Так, для того, щоб запустився публічний і некулуарний цикл треба час. Перше слухання, потім на розгляд двох рад.

Я розумію, що Верховна Рада оновила склад. Але у нас в державі є історія парламентаризму й місцевого самоврядування. І не можна "обнулити" публічні процеси, через які пройшла громада. Це вже буде не кулуарщина, а "кернесівщина", коли людей множать на нуль…

В комітеті лежить звернення, під яким підписалося кілька тисяч людей, лежать звернення Київради, облради і результати поіменних громадських слухань, участь в яких взяло понад 1300 людей і 61 % сказав, що вони за Київ. Коли 1300 людей в селищі зібралося і в поіменному голосуванні визначилося ⎯ це кулуарщина?»