Згадуючи Симона Петлюру: сторінки архівних документів
22 травня – день народження Голови Директорії Української Народної Республіки та Головного Отамана Армії УНР
«Він народився 22 травня, а трагічно загинув 25 травня. Між цими датами 47 років неординарного життя непересічної людини – державного, військового, політичного діяча, Голови Директорії Української Народної Республіки та Головного Отамана Армії УНР Симона Васильовича Петлюри», зауважують у Центральному державному архіві громадських об'єднань України, презентуючи до 140-річчя від дня його народження віртуальний виставковий документальний проект “Роздуми про Симона Петлюру: гортаючи сторінки Празького архіву”.
У ці дні немало архівних установ відкрили свої фонди, аби презентувати громадськості унікальні документи, пов’язані з життям і діяльністю Симона Петлюри.
Зокрема, Центральний державний історичний архів України (ЦДІАК України) на своєму офіційному сайті розмістив документальну виставку до 140-річчя від дня народження та 100-річчя обрання Симона Петлюри Головою Директорії Української Народної Республіки.
А Центральний державний архів зарубіжної україніки презентував документальну онлайн виставку "За Україну, за її долю..." до 140-річчя від дня народження Голови Директорії УНР, Головного Отамана Армії УНР, громадсько-політичного діяча, публіциста, літературного і театрального критика Симона Петлюри. Документи показують цю особистість як лідера українського державотворення, а також розповідають про його діяльність у період Визвольних змагань 1917–1921 рр., еміграційний період та паризьку трагедію, ретроспективу та переосмислення подій 100-літньої давнини в період революційних потрясінь початку ХХ ст. Також вміщено спогади основних учасників Української революції 1917–1921 рр. та вшанування українською діаспорою пам’яті Симона Петлюри, який став символом українського національно-визвольного руху.
Виставка стане у нагоді для підготовки інформаційних, навчально-виховних, культурно-мистецьких та інших заходів, присвячених постатям Української революції 1917–1921 рр., спрямованих на виховання патріотизму та підвищення інтересу до історії України у громадян, передусім учнівської та студентської молоді. Тут можна переглянути онлайн виставку "За Україну, за її долю...".
Фото з відкритих інтрернет-ресурсів