#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство

Зеленський відповів на петицію щодо військового обліку жінок

18.01.2022
Перелік спеціальностей та професій, які підлягають військовому обліку, мають скоротити.

Зеленський відповів на петицію щодо військового обліку жінок - зображення
Фото: Міноборони України

Президент Володимир Зеленський відреагував на електронну петицію про військовий облік жінок, яку підтримали 37 тисяч громадян.  Він звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова щодо необхідності скорочення переліку спеціальностей та професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

На думку глави держави, громадський резонанс був викликаний недостатньо обґрунтованим і тому надто широким новим переліком спеціальностей та професій, згідно з яким жінок приймають на військовий облік, а також відсутністю чітко визначеної процедури встановлення їх на такий облік.

"Ураховуючи високу суспільну увагу до порушеної в петиції проблематики та зважаючи, що її врегулювання законодавством України покладено на оборонне відомство, я звернувся до міністра оборони України Олексія Резнікова з проханням невідкладно й комплексно опрацювати порушене в петиції питання".

Президент України Володимир Зеленський

Проте глава держави також зауважив, що захист держави є справою всього українського народу, а тому в цьому питанні не може бути привілеїв чи обмежень за ознакою статі.

Нагадаємо, також вчора в Міністерстві оборони України заявили, що попри запровадження військового обліку для жінок, ставати на нього вже зараз не обов’язково, протягом 2022 року триватиме перехідний період. До слова, про те, що наказом МОУ українок популярних професій зобов’язали стати на військовий облік стало відомо наприкінці минулого року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.