Новини
Україна
Автоновини

Збільшення штрафів за порушення ПДР: подробиці норм закону


Посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху торкнуться не тільки водіїв транспортних засобів, а й пішоходів.

Фото: pixabay

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Про це повідомляє Патрульна поліція України.

Нагадаємо, "Погляд" писав, що 16 лютого Верховна Рада ухвалила закон №2695, який передбачає істотне посилення відповідальності за окремі порушення правил дорожнього руху. "За" проголосували 325 народних депутатів.

"Це важливий і дуже потрібний крок у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Це результат кропіткої і наполегливої праці, яка почалась з 2017 року (після трагічної ДТП у Харкові)", -

перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, Олексій Білошицький

Керування у стані сп'яніння

Посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння:

  • Вперше: штраф 17 тис. грн + позбавлення права керування ТЗ на один рік.
  • Повторно протягом року: штраф 34 тис. грн + позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого, або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого.
  • Якщо за це правопорушення штрафували вже двічі протягом року: штраф 51 тис. грн + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ, або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на десять років, з конфіскацією ТЗ.

У контексті керування у стані сп'яніння усуваються прогалини і застарілі норми, які передбачали звільнення від відповідальності у зв’язку із малозначністю, передачу справи на розгляд трудового колективу чи закриття такої справи за проходженням строків (строк розгляду буде складати 1 рік).

Штрафи за інші правопорушення

Збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год – з 510 грн до 1700 грн.

Збільшення штрафу до 510 грн за:

  • непристебнутий пасок безпеки;
  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
  • відсутність шолома у мотоцикліста.

Збільшення штрафу за залишення місця ДТП з 255 грн до 3400 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на 1-2 роки або без такого.

Штраф за керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, збільшено з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права, штраф збільшено з 510 до 20 400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

Крім цього, "Погляд" повідомляв про прийняття закону, згідно із яким цифрові документи водія можна використовувати нарівні з паперовими. Тобто водій при перевірці матиме право показувати електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та договір обов’язкового страхування (автоцивілку) поліцейському для посвідчення своєї особи та права на керування автівкою.

Також ми писали, що з 15 лютого почалася автофіксація руху смугою для громадського транспорту, і за добу у Києві зафіксували майже 400 порушень руху цією смугою.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.