Новини
Головні новини
Коцюбинське

Зберегти Біличанський ліс: біля Офісу Президента відбувся одиночний пікет


Учасниця пікету вимагала виконати президентський указ і захистити Біличанський ліс.

Сьогодні, 10 лютого, на вул. Банковій у Києві біля Офісу Президента відбувся одиночний пікет на захист Біличанського лісу (частини Святошинського лісу столиці, який досі долає наслідки чорнобильської катастрофи і є лісом першої категорії, який з 1 травня 2014 року має завдяки президентському указу статус нацпарку). Про це йдеться на сайті "Громада Приірпіння".

Пікет провела жителька смт Коцюбинське Олександра Куцан - щоб нагадати чиновникам про необхідність винесення меж Біличанського лісу в натуру.

"Щоб виконати президентський указ, мало накласти природо-заповідний фонд на територію лісу. Треба винести межу в натуру. Ми брали участь в десятках нарад у Мінекології за участю Держгеокадастру, прокуратури та представників інших відомств. Нам постійно кажуть, що от-от винесемо межу в натуру, а потім все зводиться до того, що не можуть виконати указ. Блокада була в Держгеокадастрі, і ми переконані, що вона з’явилася після того, як нардеп Дубінський домовився з дерибанниками Біличанського лісу про співпрацю на рівні Київської області", – розповідає учасниця акції Олександра Куцан.

Поліція пропонувала жінці відійти від будівлі Офісу Президента і пройти до воріт, а її паспорт відфотографували правоохоронці.

"Ми просилися на прийом громадян і в Держгеокадастр, і в Офіс президента. Нам відмовляють всі інстанції з посиланням на те, що зараз є загроза коронавірусу. Тобто рік цим прикриваються, нас позбавили інструментів взаємодії і контролю з ОП та Держгеокадастром, а нових інструментів не надали. Zoom-прийом громадян з теми виконання указу президента, яка для всіх, як значиться у відписках, є одним з пріоритетних питань – це не так важко, правда? Було б бажання. Але бажання захищати ліс нема. Просимо Офіс Президента не про тарифи, не про якість доріг. Прийшли з питанням по його прямому функціоналу. Він єдиний, хто наділений в межах держави надавати статус нацпарку і єдиний, хто може дотиснути виконання президентських указів", – резюмує Куцан.

Нагадаємо, Коцюбинська і Гостомельська селищні ради у 2008 році роздали ділянки Біличанського лісу депутатам та їхнім родичам, а також на міфічні житлові кооперативи. Прокуратура роками судиться, щоб повернути ліс у власність держави в інтересах України. У 2014 році було підписано президентський указ, який надав Біличанському лісу найвищого природоохоронного статусу - нацпарку. Але станом на 2021 рік указ не можуть виконати у повному обсязі – межу не виносять в натуру.

Мінекології отримало з бюджетного комітету Верховної Ради України у 2018 році кошти на винесення межі в натуру. Їх передали НПП “Голосіївський”, до складу якого і увійшов Біличанський ліс. Підрядник, з яким НПП уклало договір, не може на фінальній стадії ефективно співпрацювати з Держгеокадастром, щоб винести межу в натуру, попри те, що під час нарад і робочих груп жодних суттєвих зауважень в жодної сторони під протокол не було.

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв про те, що підготовчі засідання по кільком ділянкам Біличанського лісу відбулись 29 січня. 

Також ми розповідали, що до державної власності повернули майже 4 га Біличанського лісу (територіально наближений до Коцюбинського) вартістю понад 33 млн грн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.