Україна-суспільство
Економіка

Зарплати, пенсії та податки в Україні виросли з 1 грудня

Ріст виплат та податкових відрахувань пов'язаний з підвищенням мінімальної заробітної платні та прожиткового мінімуму з 1 грудня, що передбачено бюджетом України на 2021 рік.

Зарплати, пенсії та податки в Україні виросли з 1 грудня - зображення
Фото: pixabay.com

Згідно з даними закону “Про державний бюджет на 2021 рік”, з 1 грудня прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб становить 2 393 гривень, що на 99 гривень більше за попередній показник.

Окрім цього, відсьогодні зросла мінімальна заробітна плата з 6 000 до 6500 гривень.

Саме до цих показників «прив’язана» низка соціальних виплат. Тож підвищуються й пенсії і податки.

Отже, мінімальна пенсія за віком пенсіонерів, які досягли 65-річного віку та мають 35 років страхового стажу (чоловіки) та 30 років (жінки) збільшилася з 2400 гривень до 2600.

При цьому з 1 грудня мінімальний розмір пенсії за віком складає 1934 гривень.

Щодо податкових відрахувань, максимальна величина бази нарахування Єдиного соціального внеску (ЄСВ) в місяць з 1 грудня становить 97 500 гривень.

Максимальний розмір нарахованого ЄСВ в місяць 2 1450 гривень, а розмір мінімального страхового внеску ЄСВ в місяць з зарплати працівників та доходів ФОП, самозайнятих осіб та членів фермерського господарства складає 1430 гривень.

Як повідомлялося раніше, Київська облдержадміністрація розробила проєкт обласного бюджету, який відповідає критеріям збалансованості та реалістичності в умовах негативного впливу карантинних заходів на економіку пристоличного регіону.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.