Новини
Новини Київської області
Анонси
Суспільство

Заповідник «Биківнянські могили» розшукує матеріали для поповнення колекцій


Співробітники заповідника просять родичів репресованих із проханням поділитися фотографіями їхніх розстріляних рідних, спогадами, листами, іншою документальною інформацією

У Києві, за півтора кілометра від колишнього селища Биківня, знаходиться трагічне місце в історії українського народу – найбільше в Україні місце поховання жертв сталінських репресій 1937—1941 років. «У 2009 році співробітниками СБУ за документами було встановлено прізвища 14 191 особи. На сьогоднішній день науковцями Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» встановлено імена понад 18 500 осіб, страчених у київських тюрмах похованих у Биківні. Роботи продовжуються і мартиролог постійно поповнюється. На думку науковців, у Биківнянському лісі може покоїтись від 50 до 100 тис. репресованих комуністичною владою», повідомляє Вікіпедія.

Нині заповідник «Биківнянські могили» повідомив про пошук матеріалів, пов'язаних з масовими політичними репресіями 1930-х – 1940-х років у Києві та області, для поповнення колекцій, і просить усіх, хто має можливість, допомогти у цій справі. Передовсім, заповідник звертається  до родичів репресованих, і просить їх поділитися фотознімками або копіями фотографій їхніх розстріляних рідних.

«Ці фотографії потрібні для наукової та виставкової роботи Заповідника та наповнення електронної бази даних жертв сталінського терору, похованих у Биківні. Так само будемо вдячні за інформацію, яка стосується обставин арешту людини (спогади, що збереглись у родині, листи, відповіді органів радянської влади). Масштаби Великого терору й велика кількість жертв не повинні затьмарювати персональних історій, за якими не лише доля конкретної людини, а трагедія цілої родини Будемо вдячні за ваші пропозиції та надіслані матеріали. Просимо надсилати їх на е-мейл: bykivnya@gmail.com. Контактний телефон: (044) 253-03-55», зауважують у заповіднику.

Також інформують, що надані матеріали допоможуть колективу Заповідника у роботі з поширення правди про Биківнянську трагедію, донесення до українського суспільства й світової громадськості інформації про політичні репресії 1930-х – 1940-х років, а також – вшануванню пам'яті загиблих у часи сталінського режиму.

Фото з Фейсбук-сторінки Меморіальний заповідник "Биківнянські могили"