Заповідник «Биківнянські могили» розшукує матеріали для поповнення колекцій
Співробітники заповідника просять родичів репресованих із проханням поділитися фотографіями їхніх розстріляних рідних, спогадами, листами, іншою документальною інформацією
У Києві, за півтора кілометра від колишнього селища Биківня, знаходиться трагічне місце в історії українського народу – найбільше в Україні місце поховання жертв сталінських репресій 1937—1941 років. «У 2009 році співробітниками СБУ за документами було встановлено прізвища 14 191 особи. На сьогоднішній день науковцями Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» встановлено імена понад 18 500 осіб, страчених у київських тюрмах похованих у Биківні. Роботи продовжуються і мартиролог постійно поповнюється. На думку науковців, у Биківнянському лісі може покоїтись від 50 до 100 тис. репресованих комуністичною владою», повідомляє Вікіпедія.
Нині заповідник «Биківнянські могили» повідомив про пошук матеріалів, пов'язаних з масовими політичними репресіями 1930-х – 1940-х років у Києві та області, для поповнення колекцій, і просить усіх, хто має можливість, допомогти у цій справі. Передовсім, заповідник звертається до родичів репресованих, і просить їх поділитися фотознімками або копіями фотографій їхніх розстріляних рідних.
«Ці фотографії потрібні для наукової та виставкової роботи Заповідника та наповнення електронної бази даних жертв сталінського терору, похованих у Биківні. Так само будемо вдячні за інформацію, яка стосується обставин арешту людини (спогади, що збереглись у родині, листи, відповіді органів радянської влади). Масштаби Великого терору й велика кількість жертв не повинні затьмарювати персональних історій, за якими не лише доля конкретної людини, а трагедія цілої родини Будемо вдячні за ваші пропозиції та надіслані матеріали. Просимо надсилати їх на е-мейл: bykivnya@gmail.com. Контактний телефон: (044) 253-03-55», зауважують у заповіднику.
Також інформують, що надані матеріали допоможуть колективу Заповідника у роботі з поширення правди про Биківнянську трагедію, донесення до українського суспільства й світової громадськості інформації про політичні репресії 1930-х – 1940-х років, а також – вшануванню пам'яті загиблих у часи сталінського режиму.
Фото з Фейсбук-сторінки Меморіальний заповідник "Биківнянські могили"