Законотворчість: перш ніж покликати на допомогу, доведеться добряче подумати
За завідомо неправдивий виклик аварійно-рятувального формування, поліції або екстреної медичної допомоги штрафи планують підвищити з 51-119 грн до 3 400-10 200 грн.
За прийняття за основу законопроєкту №4157 26 січня проголосували 317 депутатів при мінімально необхідних 226.
За порушення пожежної та техногенної безпеки скоро каратимуть жорсткіше
Також, проголосувавши за даний законопроєкт, Верховна Рада має намір збільшити розмір штрафу для громадян за порушення пожежної та техногенної безпеки з 8,5-119 грн до 510-1 700 грн. А на фізичних осіб-підприємців пропонується накладати за це штраф у розмірі від 850 грн до 3,4 тис. грн.
Проте для новостворених підприємств або тих підприємств, які почали використовувати об'єкти нерухомості без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки, для яких подання такої декларації є обов'язковим, пропонується збільшити штраф з 680-1700 грн до 2,5-3,4 тис. грн.
За недопуск ДСНС до перевірок з пожежної безпеки - адмінштаф
26 січня Рада прийняла за основу і проєкт закону за №3931 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки".
У законопроєкті прописано намір доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 185-14. Згідно із цією статтею, перешкоджання діяльності уповноважених посадових осіб ДСНС, зокрема пов’язаної з проведенням перевірок, призведе до накладення штрафу від 17 до 34 тис. грн.
Якщо порушення вчинятимуть повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 34 до 51 тис. грн.
Що ж спонукало депутатів переглянути покарання?
Нагадаємо, "Погляд" писав, що в приватному пансіонаті для літніх людей “Золотий час” сталася пожежа, де було виявлено тіла 15 людей. Також ми інформували про стан потерпілих внаслідок загоряння, яких було передано до медичних закладів. На жаль, один із них не зміг вижити.
Подія класифікували як надзвичайну ситуацію державного рівня. За попередніми висновками пожежних, причиною загоряння стало використання несправних електрообігрівачів. Після трагедії на терміновому засіданні уряду міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що у всіх областях України перевірять законність всіх будинків для людей похилого віку, а також умови проживання людей в них.
Список загиблих оприлюднили в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера":
Чоловіки:
- Гробов Федір Іванович (78 років);
- Давиденко Павло Іванович (74 роки);
- Мартиненко Георгій Михайлович (79 років);
- Панін Віктор Семенович (80 років);
- Телегун Федір Вікторович (91 рік);
- Чернов Микола Анатолійович (74 роки).
Жінки:
- Дмитренко Ганна Іванівна (71 рік);
- Звягінцева Віра Сергіївна (83 роки);
- Мандригель Галина Михайлівна (70 років);
- Орищенко Любов Олексіївна (82 роки);
- Палант Ірина Семенівна (85 років);
- Панченко Валентина Миколаївна (79 років);
- Песина Олена (дані встановлюються);
- Постовна Любов Федорівна (80 років);
- Юрченко Ольга (дані встановлюються).
Раніше "Погляд" писав, що за недотримання ПДР, що були зафіксовані камерами відеонагляду, водії вже сплатили 193 млн грн. Втім, голова Нацполіції Ігор Клименко ініціює обговорення питання щодо підвищення штрафів.
Також ми інформували, що за відмову спілкуватися українською у сфері обслуговування передбачено штраф від 5 100 до 6 800 грн.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.