Новини
Коцюбинське
Київ

Забудова заплави річки Нивки - загроза Біличанському лісу!


На території Біличів та Новобіличів притул до національного природного парку “Голосіївський” і Біличанського лісу збираються побудувати новий мікрорайон із 17 висоток на 26 поверхів. Передбачають, що тут буде 1485 квартир та 3876 нових жителів, які матимуть 700 автомобілів. Поряд знаходиться магістральний газогін Київ — Брянськ, у випадку аварії на якому фронт вогню може рухатися в бік лісу, і всі його жителі можуть потрапити у вогняну пастку. Крім того, тут розпочали меліоративні роботи, результатом яких стало осушення двох озер та знищення екосистеми навколишніх боліт. Одне з озер по-варварському засипали залишками будівельних матеріалів. Місцева жителька Лідія Юматова каже, що спеціально переїхала з Ірпеня, де почалася висотна забудова, на вулицю Осінню в Києві, у приватний будинок. Натомість за цим проєктом плану біля її будинку в Києві також збираються звести висотку.

Днями на сайті "Руху ЧЕСНО" з'явилася публікація про те, як проходили громадські слухання з приводу забудови заплави річки Нивки на околицях Києва.

«17 висоток 26 поверхів заввишки над ставками заплави річки Нивки впритул до нацпарку й Біличанського лісу пропонують розробники проєкту Детального плану території Біличів та Новобіличів. Без погодження з нацпарком проєктанти уже запланували дві дороги через ліс: одну — на місці протипожежної просіки, іншу — під лінією електропередачі. Вулицю Обухівську планують розширити до чотирьох смуг руху, щоправда, незрозуміло, за рахунок якої території. Положення проєкту суперечать чинному генплану. За словами представників місцевої громади, проєкт узаконює cкандальний недобуд Войцеховського ЖК “Сосновий бір”», - розповідає автор публікації.

"Рух ЧЕСНО" розповідає, що вперше оголошення про початок громадських слухань щодо ДПТ було опубліковане у “Хрещатику” в номері від 23–24 грудня 2020 року. Більшість відведеного на слухання часу з моменту публікації припала на цикл зимових свят та карантинний локдаун. Коли ж представники громади прийшли на анонсовані слухання у Департамент містобудування та архітектури КМДА, то їх поставили перед фактом, що слухання проводитимуть у приміщенні на 20 осіб (5 з них — доповідачі-проєктанти, онлайн-трансляції забезпечено не було).

Небайдужих і занепокоєних жителів Біличів і Новобіличів стали запускати до приміщення по черзі, групами по 15 осіб. Поки перша група громадян слухала проєктантів, муніципальна охорона не пускала охочих навіть у вестибюль департаменту, тож люди стояли й мерзли на вулиці не менше години, та слухали інформацію крізь шпарину у дверях.

З'ясувалося, що у 1485 квартир нового мікрорайону 13а (наразі це територія Інституту рибного господарства Національної аграрної академії наук України, ДПТ якої планують змінити на житлову забудову) планують заселити 3876 нових жителів, які матимуть 700 автомобілів.

Місцева жителька й активістка Віра Агеєва поцікавилася у проєктувальників, куди зникли ставки і чи дотримано прибережні захисні смуги для земель водного фонду. На схемі розташування території планування за матеріалами чинного генплану справді намальований ставок. Проте на знімку з космосу ставка вже немає.

Головний інженер проєкту Ігор Соболєв відповів Агеєвій, що не знає, що сталося зі ставками. За його словами, в судовому порядку було переглянуто прибережні захисні смуги. Проте на прохання Агеєвої рішення суду Соболєв не надав.

«Тут розпочали меліоративні роботи, результатом яких стало осушення двох озер та знищення екосистеми навколишніх боліт. Одне з озер по-варварському засипали залишками будівельних матеріалів», — йдеться в одному з архівних матеріалів про річку Нивку.

Також на одній зі схем намалювали пунктирні виїзди територією НПП “Голосіївський”. Одну з доріг хочуть провести під лінією електропередачі просто в лісі. Працівник нацпарку Андрій Хрутьба, який був присутній на слуханнях, недвозначно пояснив розробникам, що нацпарк ніколи не погодиться на такі речі.

«Крім збільшення кількості відпочиваючих, з’являються гаражі, безпритульні собаки, сміття... Планувати дороги через ліс не треба, так як заїзд автотранспорту на територію природно-заповідного фонду та в ліси також є порушенням», - звернувся працівник нацпарку до присутніх.

Віра Агеєва вщент розкритикувала розділ проєкту, в якому мало бути прораховано стратегічну екологічну оцінку (СЕО). Виявилося, що при розробці ДПТ не досліджували навантаження на ліс та нацпарк від зростання кількості населення, автомобілів і забудови.

У коментарі Руху ЧЕСНО експерт із містобудування і планування й один із розробників чинного генплану Сергій Дюжев каже, що від слухань отримав найгірші враження.

«Враження найгірші. Я підготував до цього заходу 18 рукописних сторінок зауважень і пропозицій… Проєктувальники пишуть, що провели розрахунки. Але я порахував, що ніяких математичних моделей і розрахунків не проведено. СЕО — абсолютно порожній документ, його можна викинути. Оцінку впливу на довкілля не зробили і робити не будуть. Повністю ігнорують чинний генеральний план», — зауважує Дюжев.

Дюжев критикує ДПТ за непродуманість щодо безпеки потенційних жителів мікрорайону 13а.

«Там знаходиться магістральний газогін Київ — Брянськ, а планувальники переходять цей газогін і розміщують з іншого боку від міста житловий квартал. У випадку аварії на газогоні фронт вогню може рухатися в бік лісу, і всі його жителі потраплять у вогняну пастку. Всі їхні намальовані шляхові траси так само ведуть через ліс паралельно газопроводу», — застерігає експерт.

Місцева жителька Лідія Юматова каже, що спеціально переїхала з Ірпеня, де почалася висотна забудова, на вулицю Осінню в Києві, у приватний будинок. Натомість за цим проєктом плану біля її будинку в Києві також збираються звести висотку. Місцева мешканка хвилюється, що намальована на плані смужка зеленої зони біля її будинку перетвориться на парковку автомобілів житлового комплексу.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що біля Офісу Президента відбувся одиночний пікет на захист Біличанського лісу.

Також ми розповідали, що підготовчі засідання по кільком ділянкам Біличанського лісу відбулись 29 січня. 

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.