Новини
Біла Церква
Екологія
Вода

Забруднення водойми: біля місця аварії провели аналізи води та визначили отрутохімікати (ВІДЕО)


Поблизу місця аварії Державна екологічна інспекція  у Вінницькій області протягом 9 червня відібрала проби води зі ставка Панського, розташованого на річці Фоса (у місці розливу), р. Фоса (200 м нижче місця розливу) та р. Рось (100 м нижче впадіння р. Фоса). Всього було проведено вимірювання 7 показників за допомогою експрес-методів.

Про це повідомили у Держекоінcпекції Вінничини.

Результати вимірювань встановили:

  • низький вміст розчиненого кисню (від 2,92 до 3,8 мг/дм3 у ставку Панському та р. Фоса; 3,08 мг/дм3 у річці Рось 100 м нижче впадіння річки Фоса при нормативному вмісті не менше 4,0 мг/дм3);
  • наднормативний вміст азоту амонійного у ставку Панському, річці Фоса, річці Рось 100 м нижче впадіння річки Фоса;
  • наднормативний вміст нітритів у ставку Панському та річці Фоса.
  • Вміст забруднюючих речовин у пробі води, відібраній у річки Рось  (с. Борщагівка, на межі Вінницької та Київської областей) не перевищує нормативних значень; вміст розчиненого кисню задовільний та становить 5,19 мг/дм3.

Спостереження за якісним станом ставка Панського, річок Фоса та  Рось тривають. Результати спостережень будуть оприлюднені згодом.

Окрім того, директор Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Володимир Осадчий розповів, що фахівці з'ясували 11 хімікатів, які потрапили у річку внаслідок аварії.

За його словами, у водойму потрапило 850 літрів інсектицидів - засобів захисту рослин, а також стимуляторів росту. Загальна кількість токсичних речовин, що була у ємностях, які потрапили в аварію -  153,8 кг.

У річці Рось, за рахунок розбавлення та через багатокілометрову відстань, загалом виявилось не більше 10 літрів отруйних речовин, адже небезпечні хімікати спочатку потрапили у воду річки Фоси.

Володимир Осадчий зазначив, що у зазначених речовин період розпаду становить три доби.

За словами директора гідрометереологічного інституту ДСНС, небезпеки для білоцерківського водозабору і для мешканців басейну річки Рось немає.

Фото, відео - ДСНС України.