За останні 23 роки Земля втратила рекордні 28 трлн т льоду
Автори нової роботи дослідили 215 000 гірських льодовиків по всій планеті і прийшли до висновку, що всьому виною потепління атмосфери Землі і води в океані.
Про це пише видання Daily Mail.
Дослідники з Університету Лідса провели перше в історії глобальне дослідження втрати льоду з використанням даних, зібраних із супутників, що обертаються навколо нашої планети. Вчені фіксували втрату льоду в період з 1994 по 2017 роки.
Команда виявила, що щорічна втрата льоду за 23-річний період збільшилася на 65% – з 0,8 трлн т в 1990-і до 1,3 трлн т наразі.
Прискорене танення в значній мірі викликано різким збільшенням втрат від полярних крижаних щитів Антарктиди і Гренландії. Танення льоду сприяє підвищенню рівня моря по всьому світу, збільшує ризик повеней для прибережних спільнот і ставить під загрозу природне місце існування, від якої залежить дика флора та фауна.
Дослідники вказують, що зростаюча втрата льоду відбувається через потепління атмосфери Землі і води в океані на 0,26°C і 0,12°C відповідно кожне десятиліття з 1980-х років. Втрата 68% розталого льоду в світі була пов'язана з потеплінням атмосфери, а решта 32% – з підвищенням температури океанських вод.
«Зникнення морського льоду безпосередньо не сприяє підвищенню рівня моря, але має непрямий вплив. Одна з ключових ролей арктичного морського льоду – відбивати сонячну радіацію назад у космос, що допомагає зберігати Арктику холодною. Натомість в залежності від того як морський лід скорочується, все більше сонячної енергії поглинається океанами і атмосферою, в результаті чого Арктика нагрівається швидше, ніж будь-яка інша точка на планеті. Це не тільки прискорює танення морського льоду, а й посилює танення льодовиків і крижаних щитів, що викликає підвищення рівня моря», – пояснює співавтор статті Ізобель Лоуренс.
Експерти підрахували, що на кожен сантиметр підвищення рівня моря приблизно мільйон осіб наражається на ризик виселення з прибережних районів, що знаходяться в низовині.
Як повідомляв «Погляд», рік тому стало відомо, що Гренландія й Антарктика втрачають льодовики в 6 разів швидше, ніж в 1990-і роки. Натомість останні тропічні льодовики взагалі скоро можуть повністю зникнути.
Нагадаємо, зміни клімату можуть спровокувати викид 230 млрд тонн CO2. До слова, глобальне потепління в Україні йде швидшими темпами, ніж у світі.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.