Новини
Екологія
Здоров'я
За кордоном

За 40 років в рибі для суші стало в 283 рази більше паразитів, – вчені


Вчені вивчили дані про 56 778 риб, що належать до 215 різних видів.

Гельмінти Anisakis simplex вражають різних морських риб і кальмарів, а також морських ссавців – китів і дельфінів. А також вони можуть бути присутніми в рибі, що використовується для приготування суші, повідомляє видання NewScientist.

Вчені з Вашінтонского університету в Сіетлі на чолі з Челсі Вуд проаналізували чисельність А. simplex в період між 1978 і 2015 роками, взявши за основу дані про середню кількість паразитів на одну рибу з 123 досліджень. В результаті вчені зафіксували 283-кратне збільшення кількості паразитів за майже 40 років.

А. simplex починає свій життєвий цикл у кишечнику морських ссавців, виділяється в їх фекаліях, а потім заражає рибу, дрібних ракоподібних або криля на личинковій стадії. Коли вони потрапляють в рибу, то утворюють кісту в її м'язовій тканині. У дорослого хробака нематод виростає вже всередині морських ссавців, коли ті з'їдають заражену рибу.

Ці нематоди можуть потрапити всередину й людини разом із зараженою рибою, якщо вона сира, копчена або неправильно заморожена. Однак вижити всередині людини А. simplex не може.

«Коли вони потрапляють в кишечник людини, це їх сильно розчаровує. Вони не можуть завершити там свій життєвий цикл», – каже один із дослідників Челсі Вуд.

Однак присутність паразита викликає у людини нудоту, блювоту та діарею. У медицині це ураження шлунково-кишкового тракту називається анізакідоз. Вуд заспокоює любителів риби і суші, кажучи, що сучасна індустрія переробки морепродуктів і суші-шефи вміють виявляти заражену рибу. За її словами, вона як і раніше любить і їсть суші.

Причина збільшення чисельності паразитів неясна, але Вуд говорить, що це може бути пов'язано зі збільшенням температури морів.