За 2°С до масового голоду: через зміну клімату першим постраждає сільське господарство
Сільське господарство – одне з основних джерел парникових газів і найбільша жертва змін клімату, провокує погодні катастрофи і саме ж від них страждає.
Про це замкнене коло йшлося на останній доповіді Міжурядової групи експертів (IPCC) при ООН. Експерти зазначили, що до масового голоду – всього 2° С.
Майже четверту частину викидів парникових газів провокує сільське господарство, проте лідером залишається спалювання викопних вуглеводнів, повідомляє Українська Кліматична Мережа.
Як зазначаються експерти, АПК суттєво впливає на загальну ситуацію ще й через землекористування. Щороку під сільгосппотреби вирубується близько 10 млрд дерев. А ґрунти при нинішніх технологіях не тільки перестають поглинати СО2, а навпаки – продукують парникові гази.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що головне джерело забруднення атмосфери метаном – сланцева нафта.
Цікава також ситуація із тваринництвом. Для прикладу, за рік одна корова видає 2,5 т СО2. Загалом же на тваринництво припадає приблизно 10% загальних викидів парникових газів. Причина, чому ця цифра росте пов’язана з тим, що споживання м'яса в світі зростає. Нагадаємо, в Україні громадяни готові сортувати сміття, але не мають бажання відмовитися від споживання м’яса.
Наразі відомо, що експерти ООН не будуть «диктувати, що їсти і чого не їсти». Але попереджають про наслідки. Рекомендації у них, звичайно, є: вони впевнені, що недостатньо скоротити промислові та транспортні викиди – треба переглянути способи ведення сільського господарства і збільшити його ефективність, помірно вживати м’ясо, а також перестати нищити ліси і почати саджати нові.