З’явився ексклюзивний путівник про Чорнобильську зону відчуження
Не випалена пустеля, а велетенський музей під відкритим небом – основна теза путівника «Чорнобильська зона відчуження», створеного кращими фахівцями з багаторічним досвідом роботи за чорнобильським напрямом.
Наразі путівник чекає "свого" видавця, адже 25 вересня путівник було презентовано Державним агентством України з управління зоною відчуження у паперовому вигляді.
Путівник проведе читачів туристичними і маловідомими стежками зони відчуження, розкаже щемку історію цього місця. «Такі книги потрібні, адже тисячі, а можливо, і мільйони людей хотіли б дізнатися про те, як із місця катастрофи зона відчуження перетворюється на територію змін, інновацій, розвитку, відродження флори та фауни, унікальних технологічних рішень, – повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук. – Цей путівник дозволить познайомитися із зоною ще більшій кількості людей. І хоча сьогодні представлений тестовий варіант путівника, і перед авторським колективом стоїть непросте завдання із пошуку видавця, я бажаю авторам натхнення й наснаги, щоб донести складні речі простими словами та знайти свого читача. А Агентство завжди буде поруч, щоб підтримати, проконсультувати, а можливо, і надихнути на нові ідеї».
У путівнику представлені історії найвідоміших туристичних локацій – міст Прип’ять та Чорнобиль, Чорнобильської АЕС до аварії та після неї," Дуги" і міста Чорнобиль-2 – поруч із маловідомими і незаслужено забутими смт Поліським, селами Чорнобильщини та піонерськими таборами. Значну частину відведено під флору та фауну зони відчуження, яка за 33 роки після аварії не лише відновилась, а й поповнилась червонокнижниим видами, яких на цій територій не бачили століттями.