#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Паперові книги обліку для ФОПів відміняються

06.08.2020 Косянчук Інна 0

Президент підписав законопроект №2524, який спрощує діяльність підприємців.

«Друзі, від завтра ФОПам-«спрощенцям» можна не перейматися за купівлю та реєстрацію книги обліку! Так, ще раз – книгу обліку відмінено!» - поділився новиною на своїй Фейсбук-сторінці перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової й митної політики Ярослав Железняк.

Він повідомив, що сьогодні, 6 серпня, сьогодні підписав законопроект №2524, який відміняє необхідність для ФОПів-спрощенців й вести звичну книгу обліку, яку, до того ж, потрібно реєструвати у податковій.

Втім, це не означає, що можна обходитись зовсім без обліку. До того ж, ті, кому зручніше саме так вести облік, можуть і далі користуватися звичними «гросбухами».  

«Про купівлю у кіоску радянської книги обліку, нумерацію сторінок від руки і реєстрацію у податковій можна нарешті забути. Хочете – продовжуйте вести далі паперову. Хочете – ведіть в електронному кабінеті чи навіть у Excel. Записувати треба лише місячний підсумок – як вам зручно та де зручно.  Та й ФОПам на загальній системі можна буде не реєструвати книгу, а вести її хоч в Google-таблицях – головне, відображати всі необхідні дані», пояснив Железняк. Також він додав, що завдяки цьому закону максимально спрощена реєстрація в електронному кабінеті та додана можливість листуватися з податковою онлайн.

«Аж не віриться, що нарешті буде покоління ФОПів, для якого паперова книга обліку буде такою ж дивиною, як дисковий телефон для сучасних дітей», зауважив Железняк.

Як повідомляв "Погляд", у червні депутати подали до Верховної Ради новий законопроєкт “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку”.