Суспільство
Україна-суспільство

З 1 січня українці мають прив’язувати SIM-карти до паспорта

03.01.2022
Це прописано у змінах до закону про електронні комунікації, які набули чинності в перший день 2022 року. Однак це не означає, що зареєструвати номер необхідно терміново.

З 1 січня українці мають прив’язувати SIM-карти до паспорта - зображення
Фото: pixabay

Відповідно до Закону про електронні комунікації, опублікованому на сайті парламенту, з 1 січня 2022 року українці повинні реєструвати SIM-карти, прив’язуючи їх до паспортних даних. 

Зазначається, що кінцевий користувач зобов’язується здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання цих послуг. В іншому ж випадку оператор мобільного зв’язку призупинить надання послуг користувачу, який не підписав договір. 

На думку авторів ініціативи, такий крок має підвищити захист українських абонентів операторів мобільного зв’язку від дій шахраїв.

Варто зауважити, що вступ змін до закону в силу не означає, що незареєстрованих абонентів почнуть відклювати вже сьогодні, адже у документі прописано так званий перехідний період – до 1 січня 2025 року. І лише ті, хто не пройде ідентифікацію до цього часу, стикнуться із призупиненням надання послуг операторами.

Раніше повідомлялося, що на Київщині поліцейські викрили телефонних шахраїв. Злочинці працювали за схемою "родич у біді" – телефонували літнім людям та повідомляли, що їхні найближчі родичі наразі перебувають у лікарні чи потрапили у ДТП і терміново потрібні кошти на допомогу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.