Новини
Новини Київської області
Україна-суспільство
Бучанський район

Янголи перемоги: у Мощуні вшанували пам'ять загиблих захисників (ВІДЕО)

Село, яке стало одним із найбільших знищених сіл в Україні. 80% будинків було зруйновано.

11 березні в селі Мощун вшанували пам’ять Героїв, які загинули у війні з росією.

Про це повідомляє Інформатор БІГ з посиланням на Гостомельську СВА.

"Сьогодні кожен із нас віддав свою честь Героям, які стояли на захисті Київщини у Мощуні. 55 сильних духом чоловіків та жінок пролили свою кров, віддали життя за наш мир, свободу, незалежність. Велику кількість захисників не знайшли й досі…".

У березні 2022 року біля села Мощун велися запеклі бої з окупантами, які намагалися пробитися до столиці. Якби російські військові прорвали цю лінію оборони, то вийшли б на столичну Оболонь. Тому село стало центром запеклих боїв за Київ.

Поступаючись ворогу в чисельності, українські військові змогли витримати та не пустити ворога до Києва.

Загарбники безжально обстрілювали село та позиції українських захисників. Через ці обстріли село стало одним із найбільших знищених сіл в Україні. 80% будинків було зруйновано. Село і позиції захисників кілька разів переходили з рук у руки і щоразу, під час атак, Україна втрачала своїх кращих синів та дочок. Про їхній подвиг повинні знати всі.

"Ми не маємо права забути цих «Янголів перемоги». Сьогодні ми стоїмо тут на нашій, вільній, неокупованій землі. Саме тому, у Мощуні, ми створили пам‘ятне місце, куди приходитимуть різні покоління аби віддати шану та передавати історію про Героїв", -

начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Сергій Борисюк

Вас можуть зацікавити такі новини: