Ялинковий «бізнес»: щороку «чорні» лісоруби знищують сотні гектарів лісу
Напередодні новорічних свят в Україні починається сезон лісового браконьєрства.
Про це на своїй Facebook-сторінці заявив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.
З кожним роком обсяги незаконних вирубок ялинок в Україні зростають. Для прикладу, у передноворічну пору з 28 листопада 2019 року по 16 січня 2020 року ДЕІ розрахувала 695,9 тисяч гривень збитків, що у три рази більше, ніж протягом аналогічного періоду 2018-2019 років.
За словами голови Держекоінспекції, дерева тисячами позбавляють верхівки, аби продати, як повноцінне святкове дерево. Таким «чорними» лісорубами знищуються сотні гектарів лісу для продажу на ялинкових ринках.
«На те, щоб виростити метрову красуню з насінини, йде мінімум 7-9 років. А середній вік новорічних дерев – 12-15 років: за цей час вони досягають двох метрів і більше. При вирощуванні новорічного дерева необхідно докласти чимало зусиль, а процес досить трудомісткий», – зазначають в Держлісагентстві.
Аби не нашкодити довкіллю і ненароком не зробити свій «внесок» у підпільний ялинковий «бізнес», завжди пам’ятайте дерево має бути з чіпом.
До слова, аби зекономити, придбати новорічну красуню можна буде після 10 грудня на ялинкових базарах при державних лісогосподарських підприємствах.
«На підприємствах Держлісагентства створено цілу мережу плантацій для вирощування новорічних дерев. Плантації для вирощування ялинок є в наявності в кожній області, – розповів Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович. – Всього на плантаціях зростає 13 мільйонів новорічних ялинок, з яких стандартного розміру для реалізації досягли 2,5 мільйони».
Як повідомляв «Погляд», цьогоріч найдорожчими «новорічні красуні» будуть в Івано-Франківську, а найдешевші – в Харкові. На державних лісогосподарських підприємствах на Київщині реалізовуватимуть дерева в середньому по 106 грн. А в скільки обійдеться столична новорічна ялинка цього року та у якому стилі вона буде прикрашена – читайте за посиланням.
Нагадаємо, в Україні створили онлайн-мапу пралісів.