Новини
Бориспіль

Ялинкова пора в Борисполі: що по чім


За тиждень-два до Нового року Бориспіль заполоняють ялинкові продавці, комусь це додає новорічного настрою, а хтось бідкається на захаращення вулиць.

Однак є попит, буде і пропозиція. Тож де у місті можна придбати новорічну красуню, та скільки прийдеться викласти на це коштів дізнавалися журналісти ІА "Погляд".

В переважній більшості ялинкові продавці розміщуються у центрі міста, на базарних точках та місцях великого скупчення потенційних покупців.

В асортименті, як завжди, є : сосна, ялинка, ялівець, піхта, збірна ялинка (тобто гілочки дерева складені у ялинковій формі) та новорічні віночки із гілочок ялини.

Цінова політика: ціна за сосну стартує від 150 гривень, за ялинку від 200-та. Взагалі вартість новорічних красунь залежить від розміру, за деревце в людський зріст можуть попросити до 1500 грн. Новорічний вінок з гілок ялини діаметром 40−45 см вартуватиме близько 300 грн.

На центральних вулицях міста всі дерева продають із штрих-кодами, однак якщо зануритися у глибину бориспільських вулиць, то можна натрапити на продавців, які не хочуть пояснювати звідки родом деревце.

До прикладу у одного із торговців запитали із якого лісового господарства дерева, той неохоче пробуркотів: "Не знаю із якого лісгоспу, але дерева із Волинської області".

Тож якщо ви зібралися придбати новорічне дерево, то в першу чергу звертайте увагу на стовбур. Він повинен бути рівним, без тріщин. Наявність на зрізі обідка свідчить про те, що дерево зрізали давно, а значить довго воно не простоїть. Варто також легенько вдарити зрізом об землю і подивитися, чи не обсипатимуться гілочки. 

У хорошої, свіжої ялинки гілки мають бути пружними, еластичними та спрямованими угору. Щоб перевірити стан хвої, голки можна потерти. На руках після цього має залишитися масляниста речовина із запахом смоли. Свіжа хвоя обов’язково є колючою та пружною.

Перед тим, як заносити ялинку до помешкання, її потрібно акліматизувати. Для цього деревце варто потримати кілька годин у підвалі чи на балконі. 

Також цікава деталь, продавці зізналися, що покупців поменшало. Бідкаються, що люди стали жаліти зрубані дерева і більше обирають дерева із пластику.